Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У мусульманському Азербайджані влаштували Різдво для українців з кутею, салом та горілкою

Українсько-азербайджанський фестиваль провели у маленькому містечку, яке поставило за мету привабити українських туристів.

У мусульманському Азербайджані відзначили українське Різдво з кутею, салом та горілкою, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Свято влаштували у містечку Габала. Це молодий гірсько-лижний курорт, який тільки вчиться бути туристичним. Привабити українців тут вирішили спільним фестивалем.

ВідеоУ мусульманському Азербайджані для туристів відсвяткували Різдво за українськими традиціями

Аби привабити до себе туристів з нашої країни, у містечку Габала влштували фестиваль. Це молодий гірськолижний курорт і тут дуже розраховують завоювати прихильність українців, навіть мову вивчили. З першою зіркою на небі у святвечір приготували спільну кутю. Аби українці не сумували після Різдва, для них підготували чимало спортивних розваг і концертів.

У мусульманському Азербайджані для туристів відсвяткували Різдво за українськими традиціями

Шеф-кухар місцевого ресторану Захір ніколи до цього не готував різдвяного столу, але про 12 страв чув. Щоправда, у те, що саме має бути на столі, вирішив додати кавказький колорит. 

"Баранина в тандирі, а ще ось – індичка. Але моє найулюбленіше – це м'ясо на камінні, спеціально привезене з гір", - розповів Захір.

Традиційний азребайджанський святковий стіл можна описати усього кількома словами  - дорого і багато. Часом азербайджанці до особливих дат готуються місяцями. Все для того, аби гість був задоволений.

Традиційну страву – кутю – приготували вже спільно з українцями. А от де дістали в Азербайджані сало, і досі не відомо.

Фестиваль для українців в Азербайджані назвали "Весело". Аби гумор був доречним – з організацією допомагали актори студії "Квартал 95". Про гостинність місцевих і в акторів уже назбиралось чимало історій.

"Вечеряємо. Говоримо: "Принесіть, будь ласка, ось цю пляшку". А він мені: "Дуже дорого, не треба. Ось є. У шість разів дешвле. Тільки нікому не кажіть", - розповів актор студії "Квартал 95" Володимир Зеленський.

Те, що не прогадали з ідеєю і форматом свята для українців, – радіють і азербайджанці. На свято приїхало понад тисячу наших туристів. Для Габали це рекорд.

Єдине, з чим не скалося у святкові дні тут, – це сніг. Його, як і в Україні, бачили востаннє в середині грудня. Синоптики обіцяють за тиждень. Аби українці не сумували після Різдва, для них підготували чимало спортивних розваг і концертів зірок.

Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції