У МВС пояснили, що таке патрульна служба і чим вона займатиметься

Дата публікації
У МВС пояснили, що таке патрульна служба і чим вона займатиметься

В Україні створюють патрульну службу. Ілюстрація

Наприклад, до працівників патрульної служби перейде частина функцій дільничних.

Патрульна служба буде частиною поліції, яка буде входити в контакт з населенням.

Про це заявила заступник міністра МВС Ека Згуадзе і додала, що реформування МВС почали саме з патрульної служби, адже відомство досі працює за радянськими правилами і законами.

"Патрульна служба - базовий рівень в поліції західного типу, яку ми хочемо будувати. Це не західна версія ДАІ, а абсолютно новий тип роботи поліцейського. Так, регулювання руху машин входить в його функції. Але його головна функція, на мою думку, - це побудова відносин з місцевим населенням і рішення проблем на місцевому рівні", - наголосила вона.

Водночас, за словами Згуладзе, співробітник служби також зможе виписувати штрафи, але патрулі не стоятимуть на місці. Вони патрулюватимуть 24 години, але технологія виписування штрафів буде змінюватися. У майбутньому також мають запровадити виписування чеків в електронному вигляді та запуск відеофіксації. Зокрема, мова йде про відеорадари, які будуть встановлювати на перехрестях, головних трасах.

Крім того, зазначила Згуладзе, частина функцій дільничних перейде до патрульної служби.

До того ж заступник очільника МВС пообіцяла, що відомство буде проводити роботу з реформування і за іншими напрямками. Зокрема, буде проходити робота над законом про поліцію, яка змінить всю систему.

"Ми починаємо з Києва. Чому? По-перше, це столиця. Якщо вийде переламати ситуацію тут, буде легше вже в інших містах. По-друге, в Києві знаходиться міністерство, тут знаходяться головні департаменти і працювати, координувати цю роботу буде фізично набагато легше, тому що країна велика. І плюс це найбільше місто. І найбільша проблема в Києві, бо тут більше гостей міста, більше населення. До того ж, це одне з найбагатших міст і всі політичні процеси теж проходять тут. Тож вирішувати проблеми потрібно починати з голови", - підсумувала Ека Згуадзе.

Нагадаємо, раніше у Києві почали реформу міліції і вже набирають кандидатів у поліцію на зарплату у 6-8 тисяч гривень.

Вже більше 4 тисяч людей виявили бажання служити в новій поліції

Вже більше 4 тисяч людей виявили бажання служити в новій поліції
Наступна публікація