У міліції розповіли, за що будуть саджати після виборів

За порушення таємниці голосування міліція погрожує саджати на три роки, а за фальсифікацію виборчих документів на найбільший термін - до п'яти років.

У київській міліції розповіли, за що і на скільки можна потрапити за грати у разі порушень законодавства на виборах президента України. Про це повідомив начальник київського ГУ МВС Віталій Ярема.

Ярема нагадав, що за перешкоду здійсненню виборчого права (ст. 157 Кримінального кодексу) передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до двох років. За фальсифікацію виборчих документів (ст. 158 УК) - до п'яти років позбавлення волі. За порушення таємниці голосування (ст. 159 УК) - штраф або обмеження волі на строк до трьох років.

За зловживання владою або службовим становищем - обмеження свободи або позбавлення волі на строк до трьох років. Ярема уточнив, що це посадовий злочин, і дане покарання може бути застосоване до членів виборчих комісій у разі порушень.

Крім того, за його словами, передбачена адміністративна відповідальність за порушення в ході виборчої агітації, виготовлення або розповсюдження агітаційних матеріалів, які не містять інформації про організацію, що здійснила друк, тираж і відповідальних осіб, а також порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів і політичної реклами.

Ярема також звернув увагу на те, що сучасні технічні можливості максимум протягом години дозволяють виявити людей, які проголосують більше одного разу.

"Тому, я думаю, такий спосіб фальсифікації буде задокументований дуже швидко і зафіксований правоохоронними органами", - сказав Ярема.

Він підкреслив, що для організації виборчого процесу повинні використовуватися виключно засоби держбюджету, тому, наприклад, використання автомобілів, орендованих на партійні засоби, для перевезення громадян до виборчих ділянок, кваліфікуватиметься як підкуп виборців шляхом надання їм переваг і послуг.

Порушенням також вважатиметься використання членами виборчих комісій будь-якого транспорту, окрім наданого за державні кошти.

Нагадаємо, раніше міністр МВС Юрій Луценко заявив, що його відомство має намір провести перевірку обґрунтованості всіх заяв, поданих про голосування вдома з метою запобігання фальсифікацій виборів президента.

Читайте також: 

Тимошенко обіцяє кримінальну відповідальність за голосування вдома

МВС перевірить громадян, які хочуть голосувати вдома

Луценко обіцяє саджати на 2 роки за подвійне голосування одного виборця

ВідеоУ міліції розповіли, за що будуть саджати після виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: