МЗС України: заяви Мєдвєдєва - недружні

Міністерство закордонних справ України висловлює здивування у зв'язку із заявою президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва.

Міністерство закордонних справ України висловлює здивування у зв'язку із заявою президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва про компенсацію збитків європейським країнам за наслідки газової кризи.

"Подібна емоційна заява є непартнерським і недружнім жестом щодо України і країн Європейського Союзу", - говориться в заяві МЗС, поширеній в п'ятницю вранці.

При цьому в МЗС підкреслили, що вислови глави російської держави про фінансову відповідальність України в даному питанні протирічать "положенням і духу чинного Договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року".

У заяві наголошується, що українська сторона "не має жодних двосторонніх юридичних зобов'язань перед країнами Європейського Союзу щодо постачання ним російського природного газу". При цьому акцентується, що відповідальність за виконання договірних зобов'язань перед європейськими споживачами в цьому питанні покладається на російську сторону.

Згідно з документом МЗС, Україна чітко виконувала, виконує і виконуватиме зобов'язання щодо транзиту російського природного газу, передбачені легітимними договорами і контрактами.

Українська сторона в черговий раз підкреслила, що "не здійснювала несанкціонований відбір газу", нагадавши, що цей факт "однозначно засвідчений спостерігачами міжнародної місії, яка працювала в країні, і підтверджений єврокомісаром Пібалгсом".

У МЗС наполягають, що "Україна дотримувалася і дотримуватиметься норм міжнародного права і принципів, прийнятих в європейських країнах, зокрема по питаннях співпраці в газовій сфері". В той же час було висловлено переконання, що "уникнути ситуацій січня 2009 року зможе аналогічна позиція російських партнерів".

У заяві українського зовнішньополітичного відомства також оцінюється заява Мєдвєдєва як "намір втрутитися у внутрішні справи суверенної української держави".

Як повідомлялося, президент Росії Мєдвєдєв в четвер заявив, що фінальну юридичну відповідальність за наслідки газової кризи несе українська сторона.

Читайте також:
Мєдвєдєв: Україна повинна заплатити Європі за "газову війну"
Болгарія добилась від Росії постачання газу без посередників
Угорщина оцінила свої збитки від "газової кризи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: