У МЗС пояснили, що Україна не має жодних зобов’язань для запрошення спостерігачів ПАРЄ на вибори

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там підкреслили, що організація втратила свій авторитет.

Верховна Рада України не зобов’язана запрошувати спостерігачів від Парламентської асамблеї Ради Європи на власні вибори.

Про це у коментарі "Укрінформу" розповіла речниця МЗС Катерина Зеленко.

"У попередні роки між Верховною Радою України та Парламентською асамблеєю Ради Європи існували дружні, партнерські відносини, які на сьогодні навряд чи можна так охарактеризувати. На тому етапі, коли була довіра і взаємна повага, коли ПАРЄ користувалася авторитетом, керівництво ВР ініціативно запрошувало ПАРЄ спостерігати за виборами в Україні. Давайте також не забувати про те, що у міжнародній міжурядовій організації, якою є Рада Європи, існують лише два органи, рішення яких є обов’язковими до виконання: це Комітет міністрів і Європейський суд з прав людини. А ПАРЄ є дорадчим органом відповідно до Статуту Ради Європи", - пояснила вона.

За її словами, ПАРЄ має право спостерігати за українськими виборами, однак питання запрошувати їх чи ні вирішує парламент.

"На жаль, на червневій сесії цей дорадчий орган РЄ сам проголосував за необов’язковість виконання своїх рішень, коли, по суті, скасував вимогу до Росії виконувати не одне, а цілих 7 рішень, схвалених у відповідь на російську агресію проти України. Тому питання до пані Паск’є (президент ПАРЄ - ред.), чи готова вона здійснювати кроки до повернення авторитету дорадчого органу Ради Європи і відтак – його рішень. Асамблея у своїх правилах процедури відзначила, що спостерігати за виборами є правом Асамблеї. Але це зовсім не означає, що парламент зобов‘язаний запрошувати ПАРЄ спостерігати за виборами", - підкреслила Зеленко.

Вона також зазначила, що замість емоційних заяв ПАРЄ варто було б розпочати конструктивний діалог із делегацією України в Асамблеї.

Нагадаємо, 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ проводити спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні. Водночас, президентка ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є заявила, що Україна як членкиня Ради Європи зобов'язана запрошувати представників Парламентської асамблеї РЄ для спостереження за виборами.

Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами. Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Відео Парубій відкликає запрошення для спостерігачів ПАРЄ на парламентські вибори

Усе через повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи. Голова Верховної Ради у своєму зверненні заявив, участь у виборах представників країни-агресора неприпустима. ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій повернула Росії право голосу в організації без виконання Кремлем будь-яких зобов’язань.  

Парубій відкликає запрошення для спостерігачів ПАРЄ на парламентські вибори

Залиште свій коментар

Вибір редакції