Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС прокоментували ситуацію з перетином білоруського кордону з ID-паспортами

У відомстві нагадали, що між країнами діє угода про безвізові поїздки.

Українське МЗС нагадало Білорусі, що у відносинах між країнами діє угода про безвізові поїздки громадян від 12 червня 2009 року.

Таким чином у департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України прокоментували інформацію про неможливість українців в'їжджати до Білорусі з ID-паспортами.

"У відповідності зі статтею 1 угоди, громадяни держави однієї сторони, незалежно від місця проживання, в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом і перебувають на території держави іншої сторони без віз на підставі одного з таких документів: паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного, службового паспортів, проїзного документа дитини", – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що угода передбачає "необхідність негайного інформування дипломатичними каналами про введення нових документів або внесення змін в документи, що використовуються для цілей цієї угоди, і одночасної відправки їх зразків".

 

"У зв'язку з введенням Україною оформлення паспортів громадянина України у вигляді пластикової картки білоруській стороні завчасно, в грудні 2015 року, надіслано відповідну дипломатичну ноту і зразки нових електронних паспортів. Застережень білоруської сторони щодо їх застосування в рамках даної угоди в МЗС не надходило", – наголосили в департаменті консульської служби МЗС України.

Українські дипломати зауважили, що "з ініціативи білоруської сторони найближчим часом планується проведення консультацій з питань реалізації положень зазначеної угоди".

Нагадаємо, що  у січні в Україні стартував перехід від паперових паспортів до ID-карток. У перший день за оформленням документів нового типу звернулося лише близько сотні людей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції