У МЗС протестують проти "незаконного судового фарсу" щодо подовження арешту українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там наголосили, що Кремль усвідомлює незаконність дій, тому зробив засідання закритим.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через неправомірне рішення Лефортівського суду Москви подовжити арешт 24 українських морякам, взятим у полон Росією біля Керченської протоки.

Там наголосили, що суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. "Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу", - йдеться у заяві.

Як зазначається, відповідно до Третьої женевської конвенції про поводження з військовополоненими, 24 українські військовослужбовці є військовополоненими. МЗС України вимагає від РФ поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їхні права згідно з міжнародним гуманітарним правом.

"Вимагаємо також від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених військовополонених моряків та їх лікування", - заявили в МЗС.

У Міністерстві подякували іноземним партнерам, чиї представники прийшли до зали суду, щоб підтримати українських військовослужбовців. "Ми цінуємо такий прояв солідарності з Україною та взятими у полон українськими військовослужбовцями", - сказали у відомстві.

У МЗС також закликали міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву, аби забезпечити швидке і безумовне звільнення всіх 24 військовополонених, що утримуються в РФ.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. Згодом так звані суди заарештували їх на два місяці.

29 листопада полонених біля Керченської протоки українських моряків перевезли до Москви - до "Лефортово". Про це повідомив адвокат одного з арештантів, поскаржившись, що йому не дозволили зустрітися з підзахисним.

Відео Підтримка моряків: активісти пікетували російське консульство в Одесі

Із фаєрами та фарбою на знак підтримки полонених українських моряків біля російського консульства в Одесі зібралось кілька десятків людей. Під стінами дипустанови вони вимагали звільнення військовополонених. З собою принесли червону фарбу, за словами учасників акції, вона символізувала кров поранених полонених моряків. 

Підтримка моряків: активісти пікетували російське консульство в Одесі

Залиште свій коментар

Вибір редакції