У МЗС РФ виключають наявність юрисдикції у Морського трибуналу розглядати справу українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Можливість залучення даної Конвенції ООН для вирішення інциденту в Керченській протоці виключена", - вважають російські дипломати.

Міністерство закордонних справ Росії виключило наявність юрисдикції у Міжнародного трибуналу ООН з морського права розглядати справу України проти РФ щодо захоплення українських суден і моряків.

Про це йдеться в повідомленні МЗС РФ за результатами засідання трибуналу.

"Як раніше неодноразово зазначалося російською стороною, заяви, зроблені як Росією, так і Україною, під час підписання та ратифікації Конвенції ООН з морського права 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки", - йдеться в повідомленні.

Під час подальшого арбітражного розгляду росіяни "мають намір послідовно відстоювати свою позицію, зокрема відсутність у арбітражу юрисдикції розглядати цю ситуацію". "Уникнути її виникнення можна було за умови дотримання вимог російського законодавства, що стосуються судноплавства в цьому районі. Закликаємо українську сторону діяти саме так надалі", - резюмували в МЗС РФ.

Зазначимо, російська делегація була відсутня під час розгляду справи України проти Росії, що відбулася у суботу, 25 травня. 

Як повідомлялося, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію відпустити захоплених у Керченській протоці українських моряків і військові кораблі. 

У трибуналі визнали, що українська сторона намагалася всебічно вести переговори з РФ, але безуспішно, тому можливості для мирного вирішення суперечки вичерпані. Водночас суд не задовольнив прохання України зобов’язати РФ припинити кримінальне переслідування українських моряків та утримуватися від проведення нових слідчих заходів. 

Росія і Україна повинні до 25 червня представити звіти щодо інциденту в Керченській протоці.

ВідеоМіжнародний трибунал ООН цього тижня оголосить своє рішення у справі захоплених Росією українців

Наказ у справі судді обіцяють винести цієї суботи опівдні. Україна звернулася до Морського трибуналу ООН з проханням, аби той зобов'язав Росію звільнити 24 моряків, полонених минулого листопада неподалік Керченської протоки. У позові наголошується, що захоплення й утримання суден та членів їхніх екіпажів грубо порушує Конвенцію ООН з морського права.  

Міжнародний трибунал ООН цього тижня оголосить своє рішення у справі захоплених Росією українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції