У МЗС роз'яснили ситуацію із "дозволами" на виїзд українців

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МЗС роз'яснили ситуацію із "дозволами" на виїзд українців

Фото: УНІАН

Міністерство є лише комунікатором, що передає інформацію від посольств до інших органів влади.

Міністерство закордонних справ запевняє, що загальних обмежень виїзду українців за кордон не існує, а в ухваленні рішення стосовно авіарейсів МЗС виконує лише функцію комунікатора.

Про це повідомили у офіційному роз'ясненні пресслужби МЗС, передає Європейська правда.

Раніше низка іноземних дипломатичних відомств, зокрема британське, заявляли про заборону влади на виїзд українців без дозволу МЗС.

Своєю чергою у МЗС кажуть, що це обмеження стосується лише перетину кордону у "закритих" пунктах перетину, передусім у аеропортах.

"Чинним законодавством не встановлено жодних додаткових обмежень щодо виїзду громадян України за кордон. В умовах протидії поширенню епідемії коронавірусу в Україні, уряд ухвалив рішення про закриття окремих пунктів пропуску через державний кордон, зокрема, для повітряного сполучення", - йдеться у поясненні. МЗС поінформувало іноземні дипломатичні представництва в Україні лише про перелік цих пунктів, пояснили у міністерстві.

Як зазначається, у посольстві Великої Британії раніше повідомляли, що обмеження стосуються також перетину наземного кордону; виходячи з пояснень МЗС, це повідомлення є хибним.

Водночас у МЗС пояснили, що вони не надають дозволи чи відмови у дозволі на виїзд за кордон і не передавали таку інформацію дипустановам. "Іншої інформації про обмеження виїзду за кордон чи необхідності отримання від Міністерства закордонних справ України дозволів на виїзд громадян України, зокрема, тих, які мають посвідки на постійне проживання за кордоном, МЗС не давало", - пояснили у пресслужбі дипвідомства.

Натомість МЗС є комунікатором, що передає інформацію від посольств до інших органів влади, що мають право ухвалювати необхідні рішення.

"В умовах пандемії коронавірусу МЗС виконує комунікаційну функцію між центральними органами виконавчої влади, які здійснюють свої повноваження у сфері забезпечення перевезення пасажирів та охорони державного кордону, та іноземними дипломатичними представництвами в Україні", - кажуть там.

Нагадаємо, європейські країни всерйоз потребують працівників з України, які не можуть виїхати у зв’язку із карантином. Критична необхідність у заробітчанах та запити від інших країн щодо дозволу на їхній приїзд оголили негласну заборону української влади на виїзд заробітчан із країни. Однак після розголосу ситуація змінилися кардинально. ТСН.ua розповідає, як розгорталася ситуація із виїздом заробітчан за кордон та куди все ж можна поїхати на заробітки і за яких умов.

Наступна публікація