Епідемія коронавірусу. МЗС вирішує, куди відправити на карантин українців, які перебувають на заблокованому лайнері та в Китаї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українські фахівці є у постійному контакті з громадянами.

Консульська служба Міністерства закордонних справ України постійно тримає контакт із українцями, що опинилися на карантині через коронавірус на круїзному лайнері Diamond Princess. Фахівці також спілкуються із нашими громадянами, які перебувають на території Китаю, й вирішують, що буде безпечнішим для людей: проходити карантин на місці чи перевезти їх.

Про це повідомив 6 лютого очільник МЗС Вадим Пристайко на спільному брифінгу зі своїм данським колегою Йеппе Кофодом, передає УНН.

За його словами, є спеціальна група людей, котрі займаються цим питанням цілодобово. 

"Консульська служба МЗС України постійно перебуває в контакті. Спеціально... є люди, які займаються цим 24/7. Ми перебуваємо у контакті не лише з пасажирами на цьому лайнері”, - сказав Пристайко.

Міністр уточнив, що консули контактують не лише з пасажирами на цьому лайнері, а й з тими українцями, які є на материковій частині КНР. Крім того, Пристайко зазначив, що наразі вирішується питання, що буде безпечнішим для людей: проходити українцям карантин на місці чи перевезти їх.

"Ми у контакті з нашими людьми, які перебувають  на материковій частині Китаю. Як ви знаєте, ми ведемо роботу, з’ясовуючи, кого ми можемо і хто потребує в евакуації. Разом з цим, ми намагаємось збалансувати потреби, там де ці люди повинні проходити карантин, де є більш безпечно для людей проходити карантин - там де вони перебувають, чи перевозячи їх", - сказав Пристайко.

Однак,  міністр уточнив, що МЗС є другорядним відомством, яке відіграє лише роль y у цьому питанні. "Найбільшу роль мають медики, Міністерство охорони здоров’я, рада національної безпеки. Ці заходи координуються, люди забезпечені всім необхідним, включаючи на цьому лайнері", - наголосив Вадим Пристайко.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 128 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції