У МЗС розповіли, скільки українців перебувають у в'язницях за кордоном за перевезення мігрантів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Судна з українцями на борту затримувалися в портах Греції, Італії, Франції, Іспанії, Лівії та Нігерії.

Станом на 9 жовтня у в'язницях за кордоном за нелегальне перевезення мігрантів перебувають близко 300 громадян України.

Про це йдеться у повідомленні депаратмента консульської служби Міністерства закордонних справ.

"Станом на 09.10.2018 понад 290 українських моряків утримуються в пенітенціарних закладах за кордоном", - йдеться у ньому.

Зазначається, що з цього приводу у вівторок в МЗС України відбулася конференція. На ній презентували проект щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі, забезпечення захисту їх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, у місцях досудового тримання та у закладах відбування покарань. 

Директор департаменту консульської служби Сергій Погорельцев зазначив, що необхідність реалізації проекту викликана збільшенням кількості арештів правоохоронними органами іноземних держав українських моряків за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів, а також у контрабанді вибухових речовин і тютюнових виробів до третіх країн.

Голова профспілки робітників морського транспорту України Михайло Кірєєв підкреслив, що проблема втягування моряків до злочинів на морі має глобальний характер і є актуальною для більшості держав світу. Зокрема, судна з українцями на борту затримувалися в портах Греції, Італії, Франції, Іспанії, Лівії та Нігерії.

Проект заходів, який був представлений міністерством спрямований на удосконалення роботи щодо захисту прав заарештованих українських моряків, а також запобігання подальшому втягуванню моряків у кримінальні правопорушення. 

У МЗС впевнені, що реалізація проекту дозволить створити дієві та ефективні механізми попередження злочинів на морі, а також забезпечити захист прав моряків на справедливе поводження незалежно від місця їх затримання.

Нагадаємо, на початку жовтня у Греції затримали чергове судно під українським прапором з понад шістьма десятками іноземних мігрантів. Екіпаж судна також взяли під варту.

ВідеоМЗС закликає українських моряків не влаштовуватися на роботу до фірм, які перевозять мігрантів

У Греції затримали судно під українським прапором із понад шістьма десятками іноземних мігрантів. Про це повідомляє місцеве видання. Корабель перехопив катер берегової охорони міста Патра. ТСН у вітчизняному МЗС підтвердили, що за підозрою в нелегальному перевезенні мігрантів затримали трьох українців і нині проводять слідчі дії, а дипломати надають українцям необхідну допомогу. Станом на вересень у грецьких тюрмах перебувало 160 українських моряків - зокрема, й за нелегальне перевезення мігрантів. Терміни ув'язнення для декого – сягають 180 років. 

МЗС закликає українських моряків не влаштовуватися на роботу до фірм, які перевозять мігрантів

Залиште свій коментар

Вибір редакції