У МЗС України назвали можливий візит комісарки Ради Європи до Криму спробою РФ "виміняти" повернення до ПАРЄ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українська сторона поки не домовлялася з Дунею Міятович щодо дат відвідання півострова.

Міністерство закордонних справ України наразі не узгоджувало візит комісарки Ради Європи з прав людини Дуні Міятович до окупованого Криму.

Про це повідомили у прес-службі міністерства.

"Ми можемо підтвердити, що на сьогодні між комісаркою Ради Європи Дунею Міятович і українською стороною немає домовленостей щодо конкретних дат візиту. Але головне не дати, головне – це чітке узгодження з українською стороною параметрів і програми такого візиту. Роль у цьому процесі Росії обмежується винятково її обов’язками як держави-окупанта", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у МЗС, на шляху до візиту ще багато питань, які потребують погодження з українською стороною, зокрема із залученням активістів і правозахисників, які опікуються проблематикою порушень прав представників корінних народів і національних меншин на окупованому півострові.

"В МЗС України чекають на комісарку Дуню Міятович, зокрема для обговорення параметрів моніторингу на тимчасово окупованих територіях України", - додали у міністерстві.

Водночас у МЗС наголосили, що візит і моніторинг ситуації з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, про які наголошується у відповідних резолюціях Генеральної асамблеї ООН та Комітету міністрів і Парламентської Асамблеї Ради Європи, - це питання, яке українська сторона порушує не перший рік.

"Тому давайте чітко говорити про те, що це не Росія-окупант, яка "відкриває нову главу у відносинах з РЄ", а Україна, яка послідовно наполягала на проведенні такого візиту, і не одного, а на регулярній основі", - зауважили українські дипломати.

Окремо у заяві звертається увага на те, що спроби російської сторони "виміняти" повернення її делегації до Асамблеї на візит комісарки з прав людини є "цинічною спробою уникнути відповідальності в Раді Європи за вчинені нею міжнародні злочини та системні порушення прав людини на окупованих територіях".

"Підтримка цих спроб з боку органів РЄ та окремих наших партнерів в організації означатиме потурання агресору та подальший підрив авторитету Ради Європи. У цьому контексті вважаємо надзвичайно важливим рішення, схвалене сьогодні в Брюсселі постійними представниками країн ЄС про подовження "кримських санкцій" проти Російської Федерації", - резюмували у МЗС України.

Нагадаємо, раніше у МЗС РФ повідомили про "досягнуті домовленості" щодо поїздки Дуні Міятович до Криму. За даними відомства, візит нібито заплановано на 7-11 жовтня. 

16 березня 2014 року в Криму провели псевдореферендум, під час якого переважна більшість кримчан нібито висловилися за незалежність півострова і приєднання до складу Росії. Його результати не визнали ні Україна, ні більшість країн-членів ООН. 18 березня 2014 року в Москві оголосили про входження Криму до складу РФ. Документ про приєднання Путін підписав з самопроголошеною владою півострова.

Низка країн виступили з засудженням окупації Криму і закликали Росію відновити територіальну цілісність України в її колишніх кордонах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції