У МЗС України пояснили, чому зупинили авіасполучення з Білоруссю і як це вплине на країну

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МЗС України пояснили, чому зупинили авіасполучення з Білоруссю і як це вплине на країну

УНІАН

Кулеба каже, що припинення авіасполучення з Білоруссю призведе до збільшення прибутків України.

Україна припинила авіасполучення з Білоруссю після затримання білоруського опозиціонера і колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича у Мінську, передусім, для безпеки громадян. 

Про це заявив міністр закордонних справ країни Дмитро Кулеба, пише "Інтерфакс -Україна".

За словами Кулеби, білоруська влада перетнула чергову "червону лінію" не тільки щодо своїх громадян, а й до громадян інших країн і до міжнародного права.

"Рішення, на перший погляд, може здатися політичним, і воно є таким. Але воно також є безпековим, бо дії білоруської влади є непередбачуваними, і ми не можемо заздалегідь оцінити всі ризики перебування в авіаційному просторі Білорусі. Тому ми маємо дбати про безпеку українських громадян, ми не знаємо, що там спецслужби білоруського КГБ собі придумали проти кого з наших співвітчизників і ми маємо їх захищати", – сказав очільник МЗС України.

Крім того, Кулеба пояснив, що припинення авіасполучення  приведе до певного збільшення прибутку України. З його слів, якщо європейські авіакомпанії та з інших держав перенаправлять свої рейси до українського повітряного простору, то саме наша держава отримуватиме плату за транзит.

"Це означає, що по білоруській владі буде завдано вагомого економічного удару, адже білоруський бюджет недоотримуватиме транзитні кошти, які сплачують авіакомпанії за проліт білоруським небом. Білоруські авіакомпанії почнуть зазнавати збитків, свої прибутки втратить і аеропорт Мінська", – додав Дмитро Кулеба.

Наприкінець голова українського МЗС додав, що подібні обмеження спрямовані й на те, щоб "влада Білорусі одумалася і зупинилася у своєму свавіллі, та почала поважати права людини та міжнародні правила".

Як повідомлялося, Україна від 26 травня припиняє авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: у США схвально оцінили рішення ЄС відреагувати на затримання Протасевича санкціями

Новини світу: у США схвально оцінили рішення ЄС відреагувати на затримання Протасевича санкціями
Наступна публікація