Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС України прокоментували рішення Міжнародного трибуналу

Росія має віддати українських моряків.

Українська сторона очікує, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Міжнародного трибуналу з морського права, який зобов’язав Росію негайно звільнити українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити моряків і повернути в Україну.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України у цій справі Олена Зеркаль на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

"Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити наші військові кораблі та повернути їх під наш контроль, а також звільнити їх і повернути до України. Наказ Трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно. Затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом", - заявила вона.

За словами Зеркаль, МЗС очікує, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Трибуналу.

“Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участі, але швидко звільнила людей", - уточнила замміністра.

Раніше Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію відпустити захоплених у Керченській протоці українських моряків.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

ВідеоМіжнародний трибунал ООН цього тижня оголосить своє рішення у справі захоплених Росією українців

Наказ у справі судді обіцяють винести цієї суботи опівдні. Україна звернулася до Морського трибуналу ООН з проханням, аби той зобов'язав Росію звільнити 24 моряків, полонених минулого листопада неподалік Керченської протоки. У позові наголошується, що захоплення й утримання суден та членів їхніх екіпажів грубо порушує Конвенцію ООН з морського права.  

Міжнародний трибунал ООН цього тижня оголосить своє рішення у справі захоплених Росією українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції