У МЗС України відреагували на ув'язнення окупантами активіста Балуха в Криму

МЗС вимагає від Росії  негайно скасувати це антигуманне і безпідставне судове рішення та припинити будь-яке переслідування Балуха.

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест щодо винесення "судом" у Криму вироку у справі українця Володимира Балуха.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Засудивши українця під сфабрикованим приводом до майже 4 років позбавлення волі виключно за його свідому громадянську позицію і мирний супротив незаконній окупації його рідної землі, Росія вкотре продемонструвала світові свою цинічну зневагу до прав людини, свобод та людського життя загалом", - йдеться у повідомленні.

Також у МЗС зауважили, що як держава-окупант Росія знехтувала і ключовими положеннями міжнародного гуманітарного права та вимогою Генеральної Асамблеї ООН, викладеною у резолюції ГА ООН "Ситуація з правами людини в АР Крим та м.Севастополь (Україна)". В Україні також розглядають справу Володимира Балуха як черговий факт порушення РФ Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

"Вимагаємо від російської сторони негайно скасувати це антигуманне і безпідставне судове рішення та припинити будь-яке переслідування громадянина України Володимира Балуха", - додали у МЗС. 

Нагадаємо, українського активіста Володимира Балуха в окупованому Криму  засудили до 3 років і 7 місяців колонії та 10 тисяч рублів штрафу. Балуха звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку. 

Залиште свій коментар