У МЗС відреагували на обмеження Росією руху суден через Керченську протоку

Нота протесту вже була надіслана російській стороні.

У МЗС України прокоментували запровадження Російською Федерацією в односторонньому порядку обмеження на морське судноплавство через Керченську протоку.

Про це йдеться у заяві відомства.

"МЗС України висловлює протест у зв'язку з запровадженням Російською Федерацією заборони судноплавства через Керченську протоку протягом серпня та вересня 2017 року, пов'язаної з будівництвом мосту, та вкотре наголошує на протиправності таких дій", - кажуть у МЗС.

У міністерстві наголосили, що будівництво мосту через Керченську протоку є незаконним відповідно до міжнародного права. Зокрема, через те, що  Україна, як прибережна держава стосовно Кримського півострову, не надавала згоду на таке будівництво.

"Викликає глибоке занепокоєння також негативний вплив, який будівництво може завдати навколишньому середовищу та навігації через протоку", - заявили у МЗС.

Тим часом обмеження на судноплавство назвали черговим грубим нехтуванням нормами міжнародного права Росією.

Нагадаємо, Росія заборонила рух суден через Керченську протокуРосія заборонила рух всіх кораблів у Керченській протоці, за винятком суден Військово-Морського Флоту Росії та кораблів органів безпеки Росії. Розпорядження опублікували на сайті російської адміністрації морських портів Чорного моря.

Згідно з документом, у такий спосіб хочуть гарантувати безпеку мореплавства під час проведення морських операцій при будівництві мосту, що сполучить окупований Крим та РФ. 

Виняток складуть лише кораблі й судна Військово-Морського Флоту Росії та федеральних органів безпеки, а також транспортні засоби, що беруть участь в будівництві мосту до анексованого Криму. 

Залиште свій коментар