У МЗС вважають, що співпраця з НАТО робить країну заможнішою

Зовнішньополітичне відомство бачить плюси у виконанні програми співпраці з Альянсом: підвищується рівень обороноздатності та добробуту.

Виконання Річної національної програми на 2009 рік по підготовці до вступу в НАТО підвищить рівень обороноздатності і добробуту країни.

У цьому впевнені в Міністерстві закордонних справ України.

"Річна нацпрограма на 2009 рік фокусує увагу на пріоритетних задачах, виконання яких буде направлене на досягнення як критеріїв членства, так і стандартів Альянсу. Це в свою чергу, сприятиме не тільки просуванню України на шляху євроатлантичної інтеграції, але і підвищенню рівня обороноздатності і благополуччя нашої країни", - відзначили в прес-службі МЗС.

В українському зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що затвердження річної нацпрограми стало практичним кроком по реалізації рішень, прийнятих на Бухарестському саміті та засіданні комісії Україна-НАТО на найвищому рівні в квітні 2009 року про те, що Україна стане членом НАТО.

Також йдеться про реалізацію рішень за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу і Комісії Україна - НАТО в грудні 2009 року про введення річної нацпрограми як практичного інструменту для проведення необхідних реформ.

Згідно з повідомлення, ця програма охоплює питання реформ як секторі оборони і безпеки, так і в економіці, сфері протидії корупції, судово-правової й інших галузях.

Як повідомлялося, 7 серпня президент затвердив Річну національну програму на 2009 рік з підготовки України до отримання членства в Організації Північноатлантичного договору.

Водночас, у самому Альянсі вважають, що Україні поки що рано стати її членом.

Генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен заявив, зокрема, що "умови членства достатньо жорсткі як в плані політичних і демократичних стандартів, суспільної підтримки членства, так і в плані всього спектру відповідних реформ, наприклад, у сфері модернізації оборони. Виконання їх не може відбуватися і не відбудеться одразу, як для Грузії, так і для України".

Читайте також:

Саакашвілі: Грузію чекають або НАТО, або роззброєння і капітуляція

Україні ще раз розповіли, чому їй не місце в НАТО

У Росії впевнені, що НАТО більше не буде "нагло" наступати на її кордони

Україна чекає підтримки від генсека НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: