Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС закликали українців реєструватися у системі ДРУГ для убезпечення поїздок за кордон

Ця система більше орієнтована на регіони підвищеного ризику.

В системі ДРУГ (добровільна реєстрація українських громадян - ред), яка створена для підвищення безпеки українців, що виїжджають за кордон, вже зареєструвалися до 2 тисяч українців.

Про це розказав директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев, - пише Укрінформ.

"Нещодавно ми створили електронну систему, мета якої допомагати українцям, які виїхали за кордон - ДРУГ. І у випадку якоїсь надзвичайної ситуації ми маємо контакти громадян, завдяки чому ми зможемо ефективніше надавати їм допомогу. Створюючи цю систему ми брали за взірець кращі світові зразки. Поки що в системі зареєструвалися до 2 тисяч українців. Це число постійно зростає. Але ще багато хто про ДРУГ просто неї не знає. Тому я закликаю медіа розповсюджувати інформацію про неї", - сказав Погорельцев.

Він також пояснив, що ця система більше орієнтована на регіони підвищеного ризику, але не тільки. «Тільки останнім часом МЗС проводило евакуацію українців з Сирії, Лівії, Непалу. Не так давно повертали наших людей також з Афганістану. Але природні лиха (землетрус, повінь, тощо) чи терористичний акт можуть статися будь-де. Крім того, не обов’язково йдеться про стихійне лихо – людина може потрапити в якусь іншу складну ситуацію. ДРУГ оперативно надасть інформацію, що сталося, інструкції, що треба робити далі та необхідні контакти, місця збору», - зазначив Погорельцев.

Він також підкреслив, що реєстрація суто добровільна. Але якщо ті, хто виїжджають за кордон, бажають підвищити рівень свої безпеки, то краще скористатися цією системою.

Нагадаємо, раніше стало відомо куди найчастіше їздять українці і хто приїжджає до нашої країни. Серед пріоритетних напрямків для поїздок громадян України - Польща, Угорщина, Словаччина та Росія. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції