У МЗС заперечили Путіну: фашизм перемогли всі народи СРСР

Представник МЗС Олег Волошин прокоментував слова Володимира Путіна про те, що Росія перемогла б у Другій світовій війні і без допомоги України. Офіційної позиції у Києва досі немає.

Усі народи колишнього СРСР можуть вважати себе переможцями у Великій Вітчизняній війні, заявив у відповідь на закиди російського прем'єра Володимира Путіна представник МЗС України Олег Волошин.

Водночас офіційно у відомстві висловлювання Путіна не коментують. Нагадаємо, глава уряду РФ заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якби Україна не входила до складу СРСР.

"Що стосується оцінок Великої Вітчизняної війни, то тут позиція України чітка, зрозуміла і непохитна: у Великій Вітчизняній війні фашизм перемогли всі народи Радянського Союзу, і відтак всі вони є народами-переможцями. Ми вшановуємо всіх ветеранів Великої Вітчизняної війни, незалежно від їх походження та національності. Вони здійснили спільний подвиг в ім'я нашої свободи", - підкреслив Олег Волошин, директор Департаменту інформаційної політики МЗС.

Раніше речник міністерства Олександр Дикусаров сказав, що у МЗС поки немає позиції стосовно слів Путіна.

16 грудня під час спілкування з росіянами в прямому ефірі Путін заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якби Україна не входила до складу Радянського Союзу.

"Тепер з приводу наших відносин з Україною. Я дозволю з вами не погодитися, коли ви зараз сказали, що якби ми були розділені, ми не перемогли б у війні. Ми все одно перемогли б, тому що ми країна переможців", - сказав прем'єр РФ, відповідаючи на питання.

За його словами, статистика часів Другої світової війни свідчить, що найбільших втрат зазнала саме РРФСР – більше 70%. "Це означає, що війна виграна, не хочу нікого кривдити, за рахунок індустріальних ресурсів РФ. Це історичний факт, це все у документах", - резюмував він.

При цьому, на думку Путіна, це зовсім не зменшує значення у спільній перемозі республік колишнього Радянського Союзу.

Читайте також:

Путін: Росія виграла б Велику Вітчизняну війну і без України

Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення українців

Янукович відмовився відвідати музей радянської окупації в Латвії

Соціолог: зараз розпад СРСР підтримали би тільки 23% українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: