У МЗС запевнили, що Україну у ЄС візьмуть і з "неідеальною" демократією

За словами голови представництва України при ЄС Костянтина Єлісєєва, у країнах-членах Євросоюзу самих є деякі проблеми з демократією і правами людини.

 Голова представництва України при Європейському союзі Костянтин Єлісєєв вважає, що заяви про наявність в Україні проблем з дотриманням демократичних свобод не вплинуть на її євроінтеграцію.

"Я б не хотів, щоб ми самі починали навіювати на себе якісь лиха, хвороби. Не розумію, невже нашому народу так хочеться, щоб ми призупинили ці переговори, адже від європейської сторони таких сигналів не було й, сподіваюся, не буде", - сказав він, відповідаючи на запитання, чи можуть вплинути заяви про недотримання Україною демократичних принципів на переговори з ЄС.

За його словами, переговори між Україною і ЄС у першу чергу ґрунтуються на прагматичних інтересах.

"Переговірний процес стосується України, а це 46 млн громадян, і ЄС, і тут мова йде про зовсім прагматичний діалог, зокрема, що стосується зони вільної торгівлі", - сказав представник при Євросоюзі.

Єлісєєв погодився з тим, що питання демократії й прав людини - основні для ЄС, однак зазначив, що й у країнах-членах Євросоюзу є деякі проблеми з їх дотриманням. Зокрема, нещодавно в Європарламенті відбулася дискусія з питань волі преси й законодавства в цій сфері в Угорщині.

"У цьому світі абсолютно ідеальних нема, про що свідчать і дебати щодо Угорщині. У нас молода демократія, яку ми намагаємося розвивати", - сказав він.

Посол запевнив, що Україна прагне відповідати всім європейським стандартам, у тому числі в частині прав людину й свободи слова.

Як відомо, ЄС сподівається, що Україна подолає проблеми в сфері дотримання нею демократичних принципів і ці труднощі не вплинуть на хід переговорів щодо угоди про асоціацію.

Нагадаємо, міжнародна неурядова організація Freedom House вказує на погіршення ситуації із забезпеченням свобод в Україні в 2010 році.

Читайте також:

Німеччина вступилася за Тимошенко: її переслідування закриє шлях до ЄС

У ЄС думають, що українська влада вдає з себе школяра, що завинив

ЄС пригрозив заморозити відносини з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: