У МЗС заявили про "новий рівень" боротьби за захоплених моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росія не виконує рішення морського трибуналу.

В Міністерстві закордонних справ України анонсували новий рівень боротьби за утримуваних Росією українських моряків.

Про це 14 серпня в інтерв'ю BBC Україна заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Заступниця зазначила, що в РФ, прямо не виконуючи рішення Трибуналу з морського права, намагаються "виконати його так, як вони хочуть".

"Формула, яку вони нам нав’язують, є неприйнятною. Тому що надавати державні гарантії щодо участі наших військових в кримінальному процесі, який ми вважаємо незаконним, це по-перше, нонсенс, а по-друге – приниження", - сказала вона.

Водночас вона зазначила, що Україна залучає усіх своїх партнерів для тиску на Росію.

"Це питання порушується на всіх зустрічах на найвищих щаблях. Це питання обговорювалося під час зустрічі в Осаці, яка була між Путіним і Трампом. Звичайно, це питання буде на порядку денному Генеральної асамблеї ООН у вересні.

Зараз почнеться новий політичний сезон, і для нас також почнеться новий рівень боротьби за наших моряків", - сказала вона.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

ВідеоСтавлення до родичів під час відвідин українських моряків у РФ поліпшилось

Повернути без всіляких обмінів - президент Зеленський вважає, що Росія повинна виконати рішення міжнародного суду і звільнити українських моряків, затриманих у Керченській протоці. Про це він заявив у Міноборони. Тим часом з Москви повернулися родичі військовополонених моряків. Вони були там на суді, який продовжив бранцям арешт на три місяці. На вокзалі з тими, хто чекає на повернення наших хлопців найбільше, спілкувалась ТСН.    

Ставлення до родичів під час відвідин українських моряків у РФ поліпшилось

Залиште свій коментар

Вибір редакції