У Національній службі здоров'я попередили про перенесення запуску програми "Безкоштовна діагностика"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині невідомо, на скільки буде відтерміновано програму.

В Україні, ймовірно, не встигнуть запустити програму "Безкоштовна діагностика" від 1 липня 2019 року, як прогнозували раніше.

Про це заявив голова НСЗУ Олег Петренко, пише "Українська правда.Життя".

"Зараз я можу абсолютно чесно сказати, що в мене нема впевненості, що ми стартуємо 1 липня. Все через те, що є багато технічних аспектів. Ми запустили декларації, потім запустили електронний рецепт, а тут треба запустити електронне направлення. Оцінювання готовності закладів різного рівня, особливо вторинного, до праці з електронними інструментами показало нам, що технологічно встигнути зробити це до 1 липня буде практично неможливо", - наголосив він.

За словами Петренка, нині НСЗУ разом з урядом вирішують, наскільки буде відтерміновано запуск.

"Амбулаторна спеціалізована допомога буде частиною програми медичної гарантії 100%, вона буде працювати від 2020 року – це однозначно. Чи буде працювати пілот цього року і з якого періоду – я не можу сказати", - додав голова НСЗУ.

Окрім цього, Петренко зазначив, що можливість безкоштовної діагностики у приватних медичних закладах нині залишається під запитанням.

"Стосовно закладів: якщо за тарифом, який буде передбачений на окремі види послуг, що будуть входити в набір (його склад ще доопрацьовується), будуть згодні працювати медичні заклади приватної форми власності, пацієнт, отримавши електронний рецепт, зможе його реалізувати у будь-якому закладі, будь-якої форми власності, який має договір із НСЗУ", – пояснив він. 

Нагадаємо, раніше у Мінекономрозвитку заявили, що передадуть українським лікарням на безоплатній основі майже 14 тисяч одиниць спеціальної медичної техніки та устаткування на загальну суму 68,8 мільйона гривень.

Від 1 липня 2018 року в Україні стартував новий етап реформи у галузі охорони здоров’я: медзаклади почали отримувати гроші за пацієнтів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції