У національному парку "Тузловські лимани" висохли 5 з 13 водойм, ще одна на межі висихання

У національному парку "Тузловські лимани" висохли 5 з 13 водойм, ще одна на межі висихання

Фото: Facebook/Іван Русєв

Група вчених провела обстеження заповідних лиманів.

В Одеській області у національному природному парку "Тузловські лимани" через порушення водообміну висохли 5 з 13 лиманів.

Про це у Facebook повідомив, співробітник нацпарку, еколог Іван Русєв.

"П'ять лиманів з 13 у нас уже зовсім висохли, і там сіль слабо сформувалася. Шостий за рахунком лиман Будур також на межі повного висихання - він скоро залишиться повністю без води, якщо не відновиться водообмін Чорне море - Тузловські лимани", - написав Русєв.

За його словами, саме порушення водообміну між заповідними водоймами і Чорним морем стало причиною такого стрімкого висихання. "Наразі лиман (ред. - Будур) практично без води. На невеликій його площі йде формування солі. За останні місяці водна екосистема лиману поступово набувала яскраво-червоного кольору. Пік таких відтінків лиман досягнув до середини вересня і нагадував пейзаж далекої планети. Такий колір є своєрідним індикатором масового "цвітіння" зеленої мікроводорості "Дуналіела саліна" в період високої температури і солоності лиману. Важливу роль також відіграють і галобактеріі", - пояснює еколог.

КАРОТИН ТУЗЛОВСКИХ ЛИМАНОВ Это один из тринадцати Тузловских лиманов в НПП "Тузловские лиманы". Называется он Будуры....

Опубліковано Ivan Rusev Субота, 19 вересня 2020 р.

Він зазначає, що співробітники нацпарку шукають можливості, зокрема, технічні, щоб відновити водообмін і міграційний шлях для гідробіонтів (організмів, пристосованих до перебування у водному середовищі, наприклад, риби) між Чорним морем і Тузловськими лиманами.

Варто зазначити, що "Тузловські лимани" - це національний природний парк, розташований на території Татарбунарського району Одеської області. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
802
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація