У Нацраді розкритикували "список Кириленка" і назвали штучною цензурою

Міністра закликають озвучити критерії формування списку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці. 

Глава Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко звернувся до міністра культури В'ячеслава Кириленка із закликом переглянути свої підходи щодо заборони демонстрації в Україні російського кіноконтенту, виробленого до 2014 року.

Копію документа Артеменко опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі. У тексті йдеться, що лише через епізодичну участь осіб, яким заборонено в'їзд до України, під табу  потрапили відомі кінострічки радянських часів, "оскарівські" лауреати та навіть фільми, створені українськими митцями.

"Заходи Міністерства культури в процесі формування Переліку осіб, а потім автоматична заборона демонстрування і розповсюдження фільмів не лише дискредитують роботу державних органів у суспільстві, але й наносять шкоду Україні на міжнародному рівні. Свідомо чи несвідомо Мінкульт створуює штучно систему цензури. Свідомо чи несвідомо закладає передумови обмеження для загальновизнаних шедеврів кінематографу світового рівня на території України", - йдеться у тексті листа.

 

Щойно підписав лист Віце-прем'єр-міністр Міністру Культури України В'ячеславу Кириленку.Лист може йти поштою декілька ...

Опубликовано Юрием Артеменко 8 апреля 2016 г.

Артеменко закликав Кириленка визначити та оприлюднити критерії до формування списку осіб, які створюють загрозу Нацбезпеці і переглянути вже створений список за цими критеріями. Також у Нацраді закликали залучити до справи експертів та вивчати громадську думку.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Відповідний закон забороняє публічну демонстрацію російських серіалів та фільмів, що пропагують силові органи РФ.

Пізніше був опублікований повний список, у якому державне агентство з питань кіно заборонило до показу 376 російських фільмів та телесеріалів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: