У НАН попередили про збільшення кількості хворих на коронавірус: коли очікувати на зростання

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У НАН попередили про збільшення кількості хворих на коронавірус: коли очікувати на зростання

УНІАН

Також прогнозують зростання кількості летальних випадків

В Україні кількість хворих на COVID-19 може зрости на наступному тижні. Очікується й зростання кількості смертей від наслідків коронавірусу. Це пов’язано з тим, що після свят стабілізується процес тестувань в країні.

Такий прогноз дали спеціалісти Національної академії наук України.

Як пояснили у НАН, хоч за останні тижні динаміка зменшення кількості нових виявлених випадків, смертей та госпіталізацій прискорилася, здебільшого це пов’язано з великою кількістю вихідних і святкових днів.

Читайте також: Коронавірус в Україні сьогодні: статистика на 13 травня  

"Під час свят менше людей госпіталізують, менше тестують, а дані про летальні випадки вносяться зі значними затримками. Через це важко оцінити справжню епідемічну динаміку в цей період. Протягом наступного тижня можна очікувати незначне збільшення кількості нових виявлень та летальних випадків в офіційній статистиці. Це пов’язано не з погіршенням епідемічної динаміки, а зі стабілізацією систем збору й обробки інформації та поверненням до попередніх тенденцій", - сказано в повідомленні.

Середня за останній тиждень кількість нових випадків становить 5441 на добу. Вже станом на 12 травня в офіційній статистиці спостерігається стабілізація кількості нових виявлень і збільшення нових летальних випадків.

"Затримки оприлюднення нових виявлень близькі до історичних максимумів і складають у середньому один тиждень", - додали у НАН.

Нагадаємо, в Україні добровільно і безкоштовно протестують громадян на наявність штамів та антитіл до коронавірусу. Дослідження запускають вже влітку 2021 року. 

Наступна публікація