У НАТО назріває нова суперечка через Україну

На країни НАТО знову чекає суперечка через бажання Києва і Тбілісі отримати ПДЧ.

Дипломати Німеччини і Франції на міністерських консультаціях у Парижі узгоджували спільну позицію. На засіданні німецько-французької ради з питань безпеки шукають формулювання, які дозволять знайти компроміс у питанні євроатлантичної інтеграції України і Грузії, повідомляє мюнхенське видання Süddeutsche Zeitung із посиланням на свої джерела у дипломатичних колах.

У зустрічі взяли участь міністри оборони і закордонних справ двох країн, а також високопоставлені представники збройних сил. Надання ПДЧ Україні і Грузії, за інформацією SZ, одна із центральних тем міністерських консультацій. Також на порядку денному - розробка нової європейської стратегії безпеки.

На зустрічі міністрів закордонних справ на початку грудня, на якій йтиметься про надання ПДЧ для України і Грузії, Париж і Берлін хочуть виступити зі спільною позицією. Французькі і німецькі дипломати готують відповідь на противагу наполегливим вимогам США, Польщі і Балтійських країн пришвидшити інтеграцію Києва і Тбілісі до НАТО. На
зустрічі у Брюсселі дипломати очікують "жорсткої дискусії" і "ґрунтовних дебатів", пише газета.

Як відомо, Німеччина і Франція скептично ставляться до швидкого приєднання України і Грузії до Північноатлантичного альянсу. Водночас вважається, що саме Ангела Меркель на квітневому саміті альянсу у Бухаресті запропонувала задекларувати, що "Україна і Грузія будуть членами НАТО". Це твердження вона неодноразово повторювала, зокрема, під час нещодавнього візиту до Києва. Однак жодних часових рамок в офіційних документах не зазначено.

Як повідомляє німецька преса, позиція Берліна у питанні ПДЧ для Києва і Тбілісі вже узгоджена, зокрема, з урядами Італії, Бельгії і Нідерландів, які також скептично ставляться до надання ПДЧ на даному етапі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: