У НАТО впевнені, що Україна все ж таки стане членом Альянсу

Незважаючи на те, що Україна законодавчо закріпила позаблоковий статус, у НАТО це розглядають як "сповільнення" процесу набуття членства в Альянсі.

Попри законодавчо закріплений Україною позаблоковий статус, представник НАТО Роберт Сіммонс трактує це як те, що зараз приєднання України до НАТО є "менш пріоритетним".

Більше того, за словами Сіммонса, на певному етапі Україна все ж таки приєднається до НАТО.

Представник Альянсу повідомив, що на Лісабонському саміті наприкінці цього року буде підписана стратегічна концепція НАТО, і Україна в документі буде згадана в контексті політики "відкритих дверей", щоб підтвердити рішення саміту в Бухаресті (про те, що Україна і Грузія будуть членами НАТО).

"Ми вважаємо, що на певному етапі Україна буде членом Альянсу. Якщо цей пріоритет зараз менший - це нормально", - зауважив Сіммонс.

"У законі не заперечується приєднання до НАТО, а закріплюється позаблоковий статус. Тому, відповідно до закону, Україна не прагне приєднатися до будь-якого блоку, в тому числі й до Організації договору про колективну безпеку. Це ваше рішення. У нас є багато активних країн-партнерів, які є нейтральними чи позаблоковим", - наголосив він.

Нагадаємо, 1 липня Верховна рада ухвалила закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", який передбачає остаточну відмову України від НАТО та набуття позаблокового статутсу держави. Таке рішення підтримали 259 народних депутатів.

Пізніше документ підписав президент Віктор Янукович. Водночас програми співпраці України з НАТО залишаються чинними і продовжать діяти.

Зокрема, Київ уже другий рік виконує Річну національну програму, яка покликана наблизити Україну до стандартів Альянсу.

Читайте також:

У НАТО позитивно оцінили зусилля української влади

Генсек НАТО: Україна буде членом Альянсу, якщо захоче

Клінтон: двері НАТО відчинені для України

Янукович підписав відмову України від НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: