Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАЗК пояснили, хто зі співробітників ГО має декларувати статки

У документі пояснюється, хто підпадає під закон, а кому показувати статки не треба.

Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало роз'яснення щодо нового закону про обов'язкове декларування статків членами громадських організацій. 

Відповідний документ можна знайти на сайті відомства.

Відомо, що Верховна Рада України не внесла змін до закону "Про запобігання корупції", які б скасовували обов'язкове подання членами громадських організацій, зокрема антикорупційних, декларацій про статки. Тому НАЗК вирішило опублікувати пояснення.

Так, суб'єктами декларування є фізичні особи, які отримують кошти для втілення проектів, що сприяють протидії корупції, виконують роботи, надають послуги, займаються моніторингом у сфері антикорупційної політики. Також закон стосується керівників громадських організацій, непідприємницьких товариств, інших об'єднань, які займаються антикорупційною діяльністю.

Особа, яка зобов'язана декларувати майно, повинна підпадати під усі три пункти, зазначені вище. За роз'ясненням НАЗК, обов'язок щодо декларування поширюється на фізичних осіб, "які безпосередньо здійснюють систематичну громадську діяльність у сфері запобігання і протидії корупції".

Якщо ж особа працює в громадському об'єднанні, антикорупційній громадській організації або інших подібних структурах, проте не бере участі у безпосередньо антикорупційній діяльності, то положення закону на неї не розповсюджуються. Тобто бухгалтери, прибиральники, постачальники різноманітної продукції не повинні заповнювати декларації.

За законом суб'єктами декларування також є особи, які отримують технічну допомогу для здійснення антикорупційної діяльності. Під технічною допомогою слід розуміти міжнародну фінансову та іншу ресурсну допомогу, а також послуги.

Нагадаємо, 27 березня 2017 року президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації. 

ВідеоНародні обранці назвали суми, які будуть вносити в свої електронні декларації

Депутатам холодить кров заповнювати нові електронні декларації, адже треба знову порахувати свої великі статки. ТСН вимагала чітких сум. Деяким назвати суми у мільйон доларів було дуже важко, але вони розкололися.

Народні обранці назвали суми, які будуть вносити в свої електронні декларації

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоханнес Ган заявляє, що Верховна Рада має якнайшвидше зняти зобов’язання про подання електронних декларацій з громадських активістів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції