У НАЗК запустили систему, яка відображатиме показники рейтингу ризику декларацій чиновників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це допоможе визначати доцільність проведення повної перевірки конкретної декларації.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у вівторок, 25 вересня, запустило в промислову експлуатацію систему логічного та арифметичного контролю декларацій. Система, здійснюючи логічний та арифметичний контроль, відповідно до затверджених правил буде присвоювати кожній декларації показник рейтингу ризику.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАЗК.

Такий показник відображатиме ступінь невідповідності відомостей в декларації та наявні в ній ризики, залежно від яких система визначатиме доцільність та обґрунтованість проведення повної перевірки конкретної декларації.

У НАЗК розповіли, що в основу формування рейтингу ризику закладено:

- відповідність правильності заповнення розділів декларації суб’єктами декларування;
- порівняння інформації, зазначеної у різних розділах декларації, між собою;
- порівняння відомостей декларації з відомостями, що відображені в попередній декларації суб’єкта;
- кількість задекларованих активів кожного виду.

Крім того, Національне агентство, починаючи з лютого 2018 року здійснювало роботу із запровадження автоматизованого обміну інформацією, що необхідна для перевірки декларацій, затвердивши з держателями реєстрів відповідні порядки та погодивши протоколи автоматизованого обміну інформацією.

В агентстві констатують, що запуск автоматизованого обміну інформацією з реєстрами Міністерства юстиції, в яких міститься велика кількість критично важливих відомостей, необхідних для перевірки декларацій, стане можливим після ухвалення Верховною Радою законопроекту #7276 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства до інформації, необхідної для реалізації його повноважень, який зареєстровано у Верховній Раді ще в листопаді 2017 року.

У НАЗК закликали парламент проголосувати за цей законопроект, щоб автоматизована перевірка декларацій змогла розпочати роботу.

Відео У НАЗК хочуть змінити умови декларування для силовиків, які перебувають в АТО

Працівники НАЗК розглядають можливість змінити умови декларування для чиновників-переселенців із зони АТО та силовиків, які перебувають у АТО із відрядженням. Подавати документи їм пропонують за спеціальною процедурою. Кажуть, аби захистити таких людей. Втім громадські активісти іншої думки. 

У НАЗК хочуть змінити умови декларування для силовиків, які перебувають в АТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції