У неділю православні віруючі святкують Медовий Спас

У неділю православні віруючі вступають у двотижневий період Успенського поста - єдиного з постів, який присвячений Богородиці.

У неділю, 14 серпня, православна церква святкує Медовий Спас.

Цієї неділі православні віруючі вступають у двотижневий період Успенського поста - єдиного з постів, який присвячений Богородиці.

Він встановлений на згадку Успіння (кончини) Божої Матері в 48 році н.е. Відповідно до церковного переказу, Богоматір, переживши свого сина Ісуса на 15 років, провела всі ці роки в подвигах молитви і посту, тому святій Успінні у православних передує пісний період.

Перший пісний день збігається з Медовим (Мокрим) Спасом, коли Церква згадує Походження, або Знесення, Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього і вшановує сім старозавітних мучеників - братів Маковеїв.

Це свято було встановлено в IX столітті в Константинополі, де щорічно частина Животворящого Хреста, який зберігався в будинковій церкві грецьких імператорів, приносили в храм Святої Софії і освячували воду для відрази хвороб.

За суворістю дотримання Успенський пост прирівнюється до Великого - у найближчі два тижні не дозволяється вживати в їжу м'ясні, молочні та рибні продукти. У суботу та неділю дозволено рослинне масло, і тільки один раз за весь піст дозволяється їсти рибу - у свято Преображення Господнього.

У Євангелії немає згадок про смерть Діви Марії, однак про це оповідають святі перших століть християнства, твори яких віднесені до церковного переказу.

За їхніми свідченнями, отримавши в Єрусалимі звістку про свою швидку кончину від архангела Гавриїла, Богородиця побажала попрощатися з апостолами, які в той час проповідували в різних куточках землі, але за її молитвами чудо зібралися біля будинку Марії. З ними не було тільки апостола Фоми.

Коли Богородиця попрощалася з усіма, її будинок осяявся божественним світлом, і, за переказами, сам Христос в оточенні ангелів прийшов прийняти душу своєї Матері. Звідси пішла традиція на іконах зображати Христа біля труни Богородиці, причому на його руках - маленька Діва Марія, яка тепер народжується в життя вічне.

Богородицю поховали в гробниці її предків на горі Сіон. Однак через три дні в Єрусалим прийшов апостол Фома, який дуже жалкував, що не попрощався з нею.

На його прохання труна була відкрита, але тіла Діви Марії там вже не було. У той же день за вечірньою трапезою Богородиця з'явилася апостолам в оточенні ангелів: вона заповідав їм радіти і обіцяла не залишати їх до кінця віку.

Читайте також:

У Росії заговорили про створення "церкви бога єдиного - Путіна"

В Україну знову їде Патріарх Кирило

Патріарх Філарет закликав УПЦ МП об'єднуватись, але не під владою Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: