У ніч із суботи на неділю Україна перейде на зимовий час

В ніч на 31 жовтня українці повинні перевести годинник на годину назад. Медики попереджають: до нового режиму потрібно підготуватися заздалегідь, інакше організм зазнає сильний стрес.

У ніч останньої неділі жовтня більшість країн світу, у тому числі й Україна, переходять на зимовий час.

Цього року цей день припадає на 30 жовтня (тобто, в ніч на 31 жовтня). Стрілки годинників переводять о першій годині за Грінвічем (в Україні - о 4.00).

Зимовий і літній час вигадали у Великій Британії 1908 року. Відмовитися від переведення годинникових стрілок намагалися у багатьох країнах світу, зокрема і в прибалтійських, проте через два роки такого "експерименту" знову синхронно з іншими європейськими країнами повернулися до практики зміни часу. У ніч із суботи на неділю це зроблять у понад 70 країнах світу, зокрема і в США та країнах Європи. Водночас не практикують перехід на інший час у Японії, Китаї та інших азійських країнах, які живуть єдиним часом.

Чимало незручностей зимово-літні зміни часу спричинюють для людей, які будуть в дорозі. Так, у ніч із суботи на неділю пасажири в поїздах проведуть на годину більше часу. У суботу ввечері потяги виїдуть у призначений час, а рівно о четвертій ночі усі вони на годину "замруть", аби прибути в пункти призначення за графіком.

Медики попереджають: до нового режиму потрібно підготуватися заздалегідь, інакше організм зазнає сильний стрес, і можуть загостритися хронічні захворювання, а також посилиться осіння депресія.

"За пару днів до переведення годинників лягайте спати на годину раніше, - радить столичний терапевт Олександр Мощін. - На ніч випийте заспокійливий трав'яний чай, а вранці прийміть контрастний душ. Пару днів до і після переведення годинників постарайтеся відмовитися від гострої і жирної їжі. Вона перенавантажує організм, який і так буде перебувати у стресовому стані. Особливо це стосується дітей і тих, чия професія вимагає підвищеної уваги. Наприклад, водіїв". А от тим, хто страждає хронічними захворюваннями, наприклад, гіпертонікам, слід проконсультуватися з лікарем. За словами терапевта, можливо, доведеться підкоригувати дозу медикаментів, щоб перейти на новий час безболісно. Приблизно у 20% населення під час переведення стрілок погіршується самопочуття.

Читайте також:

У Нью-Йорку встановили годинник материнської смертності

У світі 95 мільйонів людей страждають від депресії

Американці знайшли панацею від стресу

Вчені з'ясували, чому люди з депресією бачать світ в сірих тонах

ВідеоУ ніч із суботи на неділю Україна перейде на зимовий час

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: