Україна перейшла на літній час

У ніч на неділю, 27 березня, стрілки годинників були переведені на одну годину вперед. Росіяни перейшли на літній час востаннє.

Годинник
Стрілки годинників перевели на годину вперед
У неділю, 27 березня, Україна перейшла на літній час - о третій годині ночі стрілки годинників по всій країні були переведені на одну годину вперед.

Зараз перехід на сезонний час здійснюється в 110 країнах світу. Водночас необхідність цього неодмінно викликає запеклі суперечки у суспільстві, оскільки, на думку медиків, збиває біоритми людини і шкодить здоров'ю.

Так, цього року багаторічну традицію вирішили скасувати у Росії - вночі росіяни востаннє перейшли на літній час і восени не переводитимуть стрілки годинників назад, а залишаться жити у літньому часі.

В Україні перехід на зимовий час (тобто переведення годинника на годину назад, чим скасовується літній час) здійснюється в останню неділю жовтня о 4-й годині.

Терміни дії літнього часу в Україні введені відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації відліку часу на території всієї Європи і довколишніх до неї держав.

На думку фахівців, сезонне переведення годинників також сприяє економії ресурсів.

Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 році у Великобританії. В той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан та Киргизія.

У СРСР переведення годинника було запроваджене з 1 квітня 1981 року постановою уряду.

Як встановили вчені, близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.

Читайте також:

У Росії скасували перехід на зимовий час

Перехід на літній час веде до зростання самогубств

Жириновський вважає перехід на літній час змовою проти росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: