У Німеччині впевнені, що закритість ЄС позбавляє Україну орієнтирів

Закритість Євросоюзу може створити геополітичний вакуум навколо України, - каже німецький політолог.

Відсутність перспектив членства в ЄС украй негативно впливає як на внутрішню, так і на зовнішню політику України, й позбавляє країну тих можливостей розвитку, які були у інших східноєвропейських країн, заявив німецький політолог Андреас Умланд в статті для "Дзеркала тижня".

"Якщо вступ у ЄС і пов’язані з цим переговори дали великий благотворний ефект від Таллінна до Дубліна, то відмова вести такі переговори з Україною позбавила її тих можливостей розвитку, які отримали її сусіди", — переконаний політолог.

На думку Андреаса Умланда, політика демонстративної закритості з боку Брюсселя є одній з причин існуючої нестабільності в політичному житті України.

"Головна західна організація, яка співробітничає з Україною, — Європейський Союз, несе свою частку відповідальності за сьогоднішнє політичне безладдя в Києві", — переконаний політолог.

Пій цьому Умланд упевнений, що ставлення до України з боку ЄС нерідко формується унаслідок глибокого нерозуміння українських проблем.
"Іноді західне нерозуміння українських проблем змішується з євроцентристською зверхністю, відтворюючи стереотипи про Україну, що нагадують образ, який колишні кедебешники в Москві прагнуть надати найбільшій новій демократії Європи", — заявив Умланд.

Він вважає, що закритість ЄС приводить до геополітичного вакууму навколо України.

"Внаслідок закритості Європейського Союзу Київ залишається в якомусь геополітичному вакуумі. Не маючи чіткого довгострокового бачення свого майбутнього, Україна стає полем битви в культурно-політичній війні між прозахідними і проросійськими державними та недержавними організаціями, які борються за майбутнє цієї ключової, але дотепер неконсолідованої європейської демократії", — упевнений Умланд.

Він нагадує, що в стабілізації України зацікавлені не тільки її громадяни, але і ЄС.

"Стабілізація України — мета не тільки громадян цієї юної демократії. В упорядкуванні українського політичного процесу також мають бути напряму зацікавлені Брюссель, Париж і Берлін", — упевнений Умланд.

На думку політолога, дезінтеграційні процеси в ослабленій Україні потенційно можуть призвести до ослаблення всієї європейської системи безпеки.

Читайте також:

"Нафтогаз" закликав Євросоюз не нагнітати істерію

Євросоюз влаштував Ірану дипломатичний бойкот

Євросоюз незаконно експлуатує українських студентів

Євросоюз закликав українських політиків припинити сварки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: