У Німеччині запевняють, що обхідні труби Росії не загрожують Україні

Північний і Південний потоки, які будуються, не можуть перебрати на себе весь потік газу.

Будівництво газопроводу з Росії до Європи "Північний потік" не несе загрози для України.

Про це йшлося під час відео-моста "Київ-Берлін" за участю українських і німецьких експертів.

Зокрема, колишній представник президента Віктора Ющенка з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський поцікавився у німецьких експертів, які загрози, на їхню думку, принесе Україні будівництво "Північного потоку".

"І Північний, і Південний потоки, які будуються, не можуть перебрати на себе весь потік газу. Тобто, я не бачу такої глобальної загрози для України як країни-транзитера", - відповів німецький експерт Рейнер Лінднер.

Він повідомив, що на українських підприємствах виготовляється 5 компресорів для "Північного потоку" і, таким чином, вважає експерт, Україна бере участь у цьому проекті.

У свою чергу Соколовський назвав "Північний потік" "ударом по українській економіці", оскільки 2/3 газу, який йде транзитом через Україну, після завершення будівництва "Північного потоку" йтиме транзитом по цьому газопроводу.

"Якби ви нас запросили в консорціум "Північний потік", я б це зрозумів. А коли ви будуєте, а ми вам поставляємо турбіни, то цього мало, на мій погляд", - підкреслив Соколовський.

Нагадаємо, російський газовий монополіст "Газпром" не виключає можливого розширення існуючої газотранспортної системи (ГТС) України. Про це повідомив заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв.

Разом з тим, Голубєв відзначив, що модернізація і розширення української ГТС не вплине на реалізацію проектів "Північний потік" і "Південний потік".

Читайте також:

"Газпром" запропонував розширити газотранспортну систему України

"Газпром" готовий інвестувати в українську трубу в обмін на її частину

Російські ЗМІ: Янукович готовий віддати Росії третину української труби

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: