У німецький музей повернулася частина конфіскованої нацистами колекції

Нацисти зневажали тодішнє сучасне мистецтво, але однаково грабували музеї. В Німеччині вдалось віднайти частину втраченої колекції.

Частина колись величезної колекції музею Фолькванг  в Ессені повернулася в його фонди через 73 роки після її конфіскації. Як повідомляє Artdaily, експонати представлені на спеціальній експозиції в новій будівлі музею. Вона відкриється для відвідувачів в суботу, 20 березня.

У заснованому в 1922 році музеї за перше десятиліття його існування була зібрана одна з найбільших колекцій сучасного мистецтва того часу. У 1932 один із засновників Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку Пол Сакс, відвідуючи Фолькванг, назвав його "найкрасивішим музеєм в світі".

У 1937 році, через чотири роки після приходу до влади Гітлера, предмети колекції музею були віднесені до "дегенеративного мистецтва". Понад 1400 експонатів були конфісковані. Більша частина з них була пізніше розпродана на аукціонах і потрапила до приватних колекцій по всьому світу.

На  виставці, що відкривається, представлено близько 350 робіт. Це картини та скульптури, що відносяться як до сучасності, так і до давніх часів.

Куратор виставки Уве Шнііде, який у 1991-2006 роках обіймав посаду директора Гамбурзького Кунстхалле, відзначив історичну важливість проекту. За його словами, виставка дозволить зрозуміти, як відбувалося виділення сучасного мистецтва в окремий напрямок, а також відповісти на запитання, чи можливе злиття такого відокремленого напрямки як європейський авангард з іншими світовими культурами.

Музей Фолькванг також відомий тим, що під його патронатом працює Німецький музей плакату. В його фондах знаходиться 340 тисяч робіт на політичну, економічну та культурну тематику. Це одна з найбільш великих колекцій творів такого роду в світі.

Виставка сучасного мистецтва в Ессені триватиме до 25 липня.
 

Читайте також:

Російський письменник отримав премію за роман з одного рядка

Кенія та Китай спільно шукатимуть затонулі середньовічні кораблі

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: