У новому парламенті призначати суддів будуть представники регіонів

Поки неіснуюча в Україні верхня палата парламенту - Сенат - отримала контроль над суддями, силовиками та виборчим процесом.

Президент Віктор Ющенко у внесеному сьогодні, 31 березня, до Верховної ради проекті нової Конституції пропонує надати Сенату право призначати весь склад Конституційного суду та Центральної виборчої комісії за поданнями глави держави.

Про це йдеться у проекті нової Конституції, розміщеному на офіційному сайті глави держави.

Зокрема, відповідно до статті 147 проекту, суддя Конституційного суду призначається на посаду за поданням президента рішенням Сенату, що ухвалюється не менш як двома третинами від його загального складу, терміном на дев`ять років без права бути призначеним повторно.

Стаття 100 законопроекту визначає, що Сенат призначає на посади та звільняє з посад голову та інших членів Центральної виборчої комісії за поданням президента.

Ця ж стаття передбачає, що Сенат надає згоду на призначення на посади президентом генерального прокурора, а також голови Служби безпеки України, голови Національного бюро розслідувань, керівників інших державних органів, які здійснюють досудове слідство, голови Служби зовнішньої розвідки України.

Як повідомляв ТСН.ua, сьогодні Ющенко під час виголошення в парламенті щорічного послання до ВР заявив про необхідність створення в Україні двопалатного парламенту.

У проекті нової Конституції він запропонував назвати український парламент Національними зборами України, які складатимуться із Палати депутатів і Сенату.

На думку президента, верхня палата має формуватися через вибори на мажоритарній основі та представляти регіони. Також щодо депутатів цієї палати повинен існувати віковий ценз.

Нижня палата повинна обиратися на пропорційній основі і до її повноважень мають належати ухвалення законів, які потім розглядатиме верхня палата, а також призначення уряду.

Відповідно до конституційної ініціативи Ющенка, до загального складу Сенату повинні входити по троє сенаторів, які обираються на шість років в Автономній Республіці Крим, кожній області, місті Києві, а також у громадах, які за статусом прирівняні до області.

До складу Сенату також входять колишні президенти, крім тих, які усунуті з поста в порядку імпічменту.

Читайте також:

Тимошенко: Ющенко прагне посадити в парламент олігархів

Ющенко пропонує перейменувати Верховну раду

Ющенко пояснив, як слід розділити парламент

Ющенко просить у Ради забрати у нього відповідальність за уряд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: