У новому складі влади немає структури, яка відповідає за євроінтеграцію

На думку експертів, рівень відносин між Україною та ЄС залежить від того, хто в оновленому уряді на практиці відповідатиме за питання євроінтеграції.

В указі президента Віктора Януковича, яким проводиться оптимізація системи виконавчої влади, не зазначено структуру, відповідальну за євроінтеграцію України.

"Важливе для ЄС твердження - відсутність людини та органу, які будуть відповідати за європейську інтеграцію. Про це питання в указі взагалі ні слова", - зауважила співробітник Центру Карнегі в Брюсселі Ольга Шумило-Тапіола.

На думку експерта, рівень відносин між Україною та ЄС залежатиме саме від того, хто саме в "оптимізованому" складі уряду буде на практиці відповідати за євроінтеграцію.

"Якщо функції будуть передані Міністерству закордонних справ України, країна повернеться в дев'яності, коли відносини з ЄС були лише зовнішньою політикою. Однак це суперечить усім попереднім заявам президента про те, що Україна буде проводити європейські реформи і прагнути до євростандартів. Якщо ж функції координації будуть покладені на прем'єр-міністра, це буде позитивно сприйнято в ЄС. Хоча прем'єрові потрібні будуть кваліфіковані кадри для виконання цієї функції", - підкреслила вона.

Скорочення кількості міністерств Євросоюз може оцінити позитивно, бо Україна мала найчисленніший уряд у Європі: 26 членів Кабміну проти 16 в Німеччині (найбільшій країні ЄС), 21 — в Іспанії та проти 22 — у Франції. Більше того, зменшення кількості рівнів виконавчої влади (з семи до чотирьох) також правильний крок, оскільки це може створити більш чітку й зрозумілу систему, зазначила Шумило-Тапіола.

Однак вона підкреслила, що основним питанням для ЄС буде кінцева мета цієї реформи.

"З формального погляду, Євросоюз мав би бути задоволений початком такого процесу, бо реформа держслужби стояла на порядку денному не однієї зустрічі Україна-ЄС і прописувалася не в одному двосторонньому документі. Крім того, може з'явитися більше підстав для ефективного використання грошей, які ЄС та окремі країни-члени щорічно виділяють на реформування держслужби України (проте донині ці гроші йшли на латання дірок)", - додала фахівець.

Нагадаємо, 9 грудня президент України Віктор Янукович дав старт першому етапу Адміністративної реформи, яка передбачає суттєві зміни в структурі виконавчої влади.

У рамках реформи кількість міністерств скорочено з 20 до 16. Окрім цього, створено 28 служб, 12 агентств і 7 інспекцій. Також планується змінити систему управління міністерствами - у міністра залишиться лише 2 заступники з політичним статусом, і значно скоротити кількість держслужбовців.

Читайте також:

Україна отримала новий уряд: повний список призначень

Українці їздитимуть до Європи без віз вже наступного року

Азаров попросив Польщу допомогти Україні вступити в ЄС

Україна на шляху до ЄС зробила тільки 4 із 69 кроків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: