У НУ-НС бояться, що викреслення "геноциду" змінить політику Ющенка і Кучми

Депутат від партії "За Україна" В’ячеслав Кириленко заявляє, що якщо закон про голодомор буде переписано, а слово "геноцид" замінено іншим поняттям, це перекреслить весь політичний курс України минулих років.

Депутат від блоку НУ-НС В’ячеслав Кириленко вважає, що прибравши із закону про голодомор слово "геноцид", весь зовнішньополітичний курс України, починаючи від часів Кучми, буде перекреслено.

"Тепер не базуючись на жодних фактах, з політичних міркувань, частина українського парламенту пропонує переглянути цю концепцію взагалі. І таким чином перекреслити весь зовнішньополітичний курс останніх років. Причому не тільки за попереднього президента, а й курс ще за часів Кучми", - зазначає він.

У свою чергу юрист Михайло Ільяшев стверджує, що такі поняття визначати у законі – безглуздо.

"Якщо завтра в законі про математику напишуть що 2+2=5. То я - як юрист, а ви - як громадянин будете змушені виконувати. В середині ми будемо сперечатися, казати, що це не так. Але це є в законі. Тому це несенітниця визначати такі поняття в законі", - наголошує експерт.

Нагадаємо, 26 травня позафракційний депутат Василь Кисельов запропонував прибрати з закону "Про голодомор" слово "геноцид". За його словами, Сталін - злочинець, але наміру вбивати лише українців - не мав.

Екс-регіонал регіонал пропонує замінити "вбивство голодом" на "злочин тоталітарного режиму". Щоб внести відповідні зміни до закону про голодомор, необхідно 226 голосів.

Раніше президент Віктор Янукович у Страсбурзі заявляв, що Голодомор був, але не мав ознак геноциду.

Нагадаємо, що вперше злочин геноциду визнали на Нюрнберзькому трибуналі. Згодом відповідальність за геноцид чітко прописали в нормах міжнародного права.

За різними даними, під час голоду загинули від чотирьох до семи мільйонів. Лише за останні декілька років Голодомор в Україні геноцидом офіційно визнали 23 держави світу.

Читайте також:

До ВР внесено закон про невизнання Голодомору геноцидом

Табачник прибере з підручників історії "брєдятіну" про Голодомор

Європа не визнала Голодомор геноцидом українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: