У НУ-НС бояться, що викреслення "геноциду" змінить політику Ющенка і Кучми

Депутат від партії "За Україна" В’ячеслав Кириленко заявляє, що якщо закон про голодомор буде переписано, а слово "геноцид" замінено іншим поняттям, це перекреслить весь політичний курс України минулих років.

Депутат від блоку НУ-НС В’ячеслав Кириленко вважає, що прибравши із закону про голодомор слово "геноцид", весь зовнішньополітичний курс України, починаючи від часів Кучми, буде перекреслено.

"Тепер не базуючись на жодних фактах, з політичних міркувань, частина українського парламенту пропонує переглянути цю концепцію взагалі. І таким чином перекреслити весь зовнішньополітичний курс останніх років. Причому не тільки за попереднього президента, а й курс ще за часів Кучми", - зазначає він.

У свою чергу юрист Михайло Ільяшев стверджує, що такі поняття визначати у законі – безглуздо.

"Якщо завтра в законі про математику напишуть що 2+2=5. То я - як юрист, а ви - як громадянин будете змушені виконувати. В середині ми будемо сперечатися, казати, що це не так. Але це є в законі. Тому це несенітниця визначати такі поняття в законі", - наголошує експерт.

Нагадаємо, 26 травня позафракційний депутат Василь Кисельов запропонував прибрати з закону "Про голодомор" слово "геноцид". За його словами, Сталін - злочинець, але наміру вбивати лише українців - не мав.

Екс-регіонал регіонал пропонує замінити "вбивство голодом" на "злочин тоталітарного режиму". Щоб внести відповідні зміни до закону про голодомор, необхідно 226 голосів.

Раніше президент Віктор Янукович у Страсбурзі заявляв, що Голодомор був, але не мав ознак геноциду.

Нагадаємо, що вперше злочин геноциду визнали на Нюрнберзькому трибуналі. Згодом відповідальність за геноцид чітко прописали в нормах міжнародного права.

За різними даними, під час голоду загинули від чотирьох до семи мільйонів. Лише за останні декілька років Голодомор в Україні геноцидом офіційно визнали 23 держави світу.

Читайте також:

До ВР внесено закон про невизнання Голодомору геноцидом

Табачник прибере з підручників історії "брєдятіну" про Голодомор

Європа не визнала Голодомор геноцидом українців

ВідеоЗакон про голодомор може зазнати змін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: