Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Обухові мікрорайон перейшов на енергонезалежні носії і не платить компослуг

Такі заходи стали вимушеними – до нових будинків ще не підвели комунікацій.

Жителі нового мікрорайону Обухова Київської області мають і світло, і воду, і газ - і платіжки за це до них не приходять. Як їм так вдалося, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

Борис Родієвський – людина, яку не цікавить чи дорожчає комуналка, бо він її не платить, бо живе в енергонезалежному будинку. Свою оселю обслуговує за допомогою сонця. На ґанку та даху має 9 сонячних панелей. І цього вистачає, аби в хаті працювало все.

"Така погода як сьогодні – дружина сьогодні тричі пральну машину запускала, я вимикав обігрівач. Бо нема куди дівати світло", - розповідає енергонезалежний домовласник.

Внутрішня частина власної електростанції ховається у коморі поруч з консервацією. Тут контролери, інвектори та акумулятори, які заряджаються і дають світло вночі. Уся система власної електростанції обійшлася родині у 3600 доларів.

Опалюють будинок брикетами та дровами.  Котел підігріває і воду, яка надходить з власної криниці. У двоповерховому будинку є всі комунальні блага. І за них - не треба платити.  

"Єдина платіжка - за вивіз сміття - 61 гривня 84 копійки", - ділиться мешканець Обухова.

Єдине, що може вдарити по кишені - це тривала відсутність сонця. Акумулятори доводиться заряджати бензиновим генератором. Однак, сусід і цю проблему вирішив: на його городі стоїть вітряк.

"Тут поле, є потенціал вітру і ми придбали бувший у вживанні вітрячок – американець. "Місурі"", - каже місцевий мешканець.

У "Місурі" стоїть два генератори по 12 вольт. І він просто помічник сонячним батареям взимку. Пан Віктор не лишень той, хто за комуналку не платить, він ще й радіє, коли синоптики прогнозують завірюхи та заметілі.

"Ми дуже любимо, коли вітер. То є електрика", - пояснює чоловік.

Енергонезалежними ці будинки в Обухові стали вимушено. До нового житлового масиву просто ще не проведені жодні комунікації. А в енергокомпанії, куди люди звернулися з проханням провести світло, попросили по 3 тисячі доларів, щоб лишень  з'явилася така можливість.

Нагадаємо, від 1 січня в Україні зросла мінімальна зарплата, декому підвищили пенсії, але здорожчала комуналка

Кореспондент ТСН Інна Боднар

ВідеоЖиття без комуналки: жителі нового мікрорайону Обухова зробили свої будинки енергонезалежними

Життя без комунальних платежів існує. Жителі нового мікрорайону Обухова поблизу Києва мають і світло, і воду, і газ - і платіжки за це до них не приходять. Як їм так вдалося - дивіться у сюжеті.

Життя без комуналки: жителі нового мікрорайону Обухова зробили свої будинки енергонезалежними

Залиште свій коментар

Вибір редакції