Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У окупованому Криму ФСБ примусом вербує українських громадян на співпрацю

СБУ застерігає від поїздок на контрольовані Росією території.

Військова контррозвідка Служби Безпеки України викрила чергові спроби вербування українців представниками російських спецслужб. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Встановлено, що взимку 2018 року ФСБ завербувала мешканця Херсонщини, який колись працював на заводі "Кримський Титан". Вербування відбувалось під час поїздки чоловіка до тимчасово окупованого Криму.

"Під час проходження паспортного контролю на пункті пропуску "Армянськ" чоловіка запросили для проведення додаткової "бесіди". Застосовуючи методи психологічного та фізичного тиску, співробітники ворожої спецслужби вимагали, щоб він зізнався у міфічних зв`язках зі Службою безпеки. Крім того представники ФСБ натякали на начебто причетність чоловіка до аварії на "Кримському Титані", вбачаючи у цьому ознаки диверсії. Не отримавши від українця реальних показів, ФСБівці змусили його під диктовку написати «зізнання» про роботу на СБУ і зобов`язання про таємну співпрацю", - йдеться у повідомленні

СБУ виявила чергові спроби вербування українців спецслужбами РФ

Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України виявили чергові спроби вербування українців представниками спецслужб Російської Федерації для здійснення розвідувальної діяльності на шкоду державній безпеці. За наявною в СБУ інформацією підвищений інтерес у ворожих спецслужб викликають представники органів державної влади, правоохоронці, військові та члени їх сімей, а також громадяни, які тривалий час працювали на стратегічно важливих об`єктах. Оперативники української спецслужби встановили, що взимку 2018 року представники ФСБ РФ завербували мешканця Херсонщини, колишнього працівника заводу «Кримський Титан», під час його поїздки до тимчасово окупованого Криму. Під час проходження паспортного контролю на пункті пропуску «Армянськ» чоловіка запросили для проведення додаткової «бесіди». Застосовуючи методи психологічного та фізичного тиску, співробітники ворожої спецслужби вимагали, щоб він зізнався у міфічних зв`язках зі Службою безпеки. Крім того представники ФСБ натякали на начебто причетність чоловіка до аварії на «Кримському Титані», вбачаючи у цьому ознаки диверсії. Не отримавши від українця реальних показів, ефесбешники змусили його під диктовку написати «зізнання» про роботу на СБУ і зобов`язання про таємну співпрацю. Після повернення на підконтрольну Україні територію чоловік потрапив у поле зору вітчизняної спецслужби. Наразі він надав детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування. Служба безпеки вкотре застерігає наших співвітчизників за можливості уникати поїздок до Російської Федерації, на тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим. Наголошуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 111 КК України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання. Громадянам України, на адресу яких надходили пропозиції вербувального характеру від ворожих спецслужб, наполегливо рекомендуємо невідкладно звертатись до органів СБ України. Про виявлені факти вербування наших співгромадян, а також свідчення заручників про перебування в катівнях окупантів ми постійно інформуємо громадськість.

Опубліковано Служба безпеки України Вівторок, 6 серпня 2019 р.

Відтоді чоловік перебував у полі зору СБУ, а нині надав свідчення щодо вербування. Служба безпеки застерігає громадян України від поїздок на окуповані території, а також зазначає, що завербовані громадяни можуть бути звільненні від кримінальної відповідальності, якщо не брали безпосередньої участі у злочинах та звернулись до українських правоохоронців.

Нещодавно співробітники СБУ викрили експрацівника органів внутрішніх справ України, який шпигував на користь держави-агресора. Мешканець Запоріжжя, перебуваючи на тимчасово окупованій території Криму, був завербований російською ФСБ. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції