Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У п’яти країнах Європи відбулися акції на підтримку ув’язненого в Італії українця Марківа

Звинувачення італійських прокурорів друзі та рідні військового називають абсурдними.

У Києві та одночасно в кількох країнах Європи пройшла акція на підтримку ув’язненого в Італії бійця батальйону імені Кульчицького Віталія Марківа. Побратими та рідні вимагають справедливого розслідування і звільнення з-під варти чоловіка, котрий уже вісім місяців сидить у СІЗО, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дружина затриманого Діана на акції в українській столиці зачитала листи чоловіка. "Знаю, що я маю бути сильним і надія помирає останньою, але тут проти мене вся країна. Я б краще був під обстрілами з побратимами, ніж закритий в чотирьох стінах", - ледь стримуючи сльози прочитала вона.

ВідеоПобратими та рідні Віталія Марківа вимагають його звільнення з СІЗО

Торік чоловіка затримали за підозрою в убивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі у зоні АТО в травні 2014 року. В акції у Києві взяла участь дружина Віталія Діана. Хода рушила до посольства Італії, аби передати лист послу та привернути увагу до справи. Італійська сторона завершила розслідування і має призначити судовий розгляд.

Побратими та рідні Віталія Марківа вимагають його звільнення з СІЗО

Віталію закидають убивство італійського фотографа Андреа Рокеллі та його російського напарника Андрія Миронова в 2014 році під Слов’янськом. Українець буцімто спочатку з вогнепальної зброї розстріляв автомобіль, в якому були журналісти, а потім зробив ще зо 20 пострілів мінометом, від осколкових поранень і загинув фотограф. Однак побратими Віталія з батальйону Кульчицького запевняють, що на той час мінометів на озброєнні у них взагалі не було, тому всі ці звинувачення – цілковита нісенітниця. "Ми тоді не мали мінометів. Ми мали тільки стрілкову зброю, а загиблий журналіст загинув від міномета", - розповів побратим ув’язненого українця Володимир Пастушок.

Від Майдану Незалежності цілою колоною активісти вирушили до посольства Італії, де вимагали справедливого суду. Одночасно такі ж акції відбулися у Франції, Італії, Іспанії та Греції. Віталій має італійське громадянство, тож судять його за італійським законодавством. Адвокат Марківа запевняє, що зараз головне – це добитися його звільнення. "Прокурор оголосив закінчення розслідування справи, але не дивлячись на це, зараз триває додаткове розслідування, ініційоване прокуратурою, що стосується рюкзака загиблого Андреа Рокеллі. Після 3 років і 8 місяців прокуратура вирішила перевірити його на наяву частинок пороху/інших матеріалів, які могли б допомогти з'ясувати вид зброї, який був застосований при вбивстві Андреа. На нашу думку, цей аналіз ні до чого не приведе, оскільки невідомо, в яких умовах зберігався цей рюкзак: наприклад, що робити, якщо він лежав десь поблизу складу зі зброєю? Але ми теж залучили нашого спеціаліста до цього лабораторного розслідування, який займається лабораторним аналізом. Не думаю, що це свідоцтво від лабораторії дасть якісь результати, тому що не відповість на головне запитання, а саме: хто стріляв. Після отримання результатів експертизи, яка буде тривати 20 днів, ми маємо інших 20 днів (починаючи з позавчорашнього дня), щоб зробити копії всіх актів, після цього прокурор вишле справу судді, який відповідає за попередні досудові аудієнції. Цей суддя має право винести вирок про недостатність доказової бази і виправдати мого підзахисного через брак доказів", - розповів юрист.

"Якщо ж буде прийнято рішення про винесення справи на розгляд у суді присяжних міста Павії, то буде встановлено дату судового засідання, цю дату я не можу передбачити, оскільки вона залежить від того, наскільки загружений сам суд, приблизно це може статися протягом червня.  Що для мене важливо, і що хочу підкреслити – це те, що ті, хто вболіває за долю Віталія, суспільство, зараз повинні вимагати дозволити Віталію домашній арешт, поки він чекає суду. Дуже неприємно відзначати, що йому не було надано домашнього арешту тільки тому, що ще спочатку його товариш по камері доповів прокуратурі, нібито Віталій цікавився висотою стіни тюремного комплексу, отже вони прийшли до висновку, що Віталій може втекти в Україну. А це зневага і до українського правосуддя і України як держави. Мій підзахисний - невинний і готовий це довести перед судом", - додав адвокат.

Українська сторона неодноразово зверталась до італійських правоохоронців з проханням створити спільну слідчу группу, але відповіді досі немає.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції