У п'ятницю Венеціанська комісія оцінить повернення України до Конституції-96

Єврокомісія упродовж двох днів, 15 та 16 жовтня, заслухає доповідь про ситуацію в Україні після рішення Конституційного суду про політреформу.

У п'ятницю, 15 жовтня, Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) приступає до розгляду конституційної ситуації в Україні.

Під час засідання, яке відбудеться 15-16 жовтня в рамках 84-ї пленарної сесії, комісія заслухає доповідь про ситуацію в Україні після рішення Конституційного суду України про повернення до Конституції 1996 року.

Також комісія розгляне ряд законопроектів, що стосуються свободи зібрань і реформування судової системи в України.

Експерти комісії також висловлять думку про поправки до конституції Грузії, що суттєво підсилюють роль уряду. Законопроект, завдяки якому низка президентських повноважень передається прем'єр-міністру, раніше вже отримала неофіційну оцінку з боку керівництва комісії.

"Ми можемо констатувати, що нова редакція грузинської конституції повністю відповідає європейській традиції", - заявив у четвер глава організації Томас Маркерт. Разом з тим, впевнений він, "потребує серйозного доопрацювання процедура винесення вотуму недовіри уряду".

Європейська комісія за демократію через право, більш відома за назвою міста, де вона збирається, як Венеціанська комісія, була утворена невдовзі після падіння Берлінської стіни в 1990 році. Вона зіграла ключову роль у прийнятті східноєвропейськими країнами конституцій, які відповідають стандартам європейської конституційної спадщини.

Нагадаємо, що 1 жовтня Конституційний суд оприлюднив прийняте 30 вересня рішення про визнання неконституційним закону "Про внесення змін до Конституції" від 8 грудня 2004 і доручив органам державної влади невідкладно привести норми законодавства у відповідність з Конституцією редакції 1996 року.

Детально про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

Читайте про скасування політреформи:

Любовь и ястребы

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Близорукость на Банковой

Читайте також:

Янукович обіцяє "широко" обговорити зміни до Конституції

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Литвин: рішення КСУ не допоможе скасувати навіть Бог

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: