У Партії регіонів із закону про Голодомор хочуть забрати слово "геноцид"

Регіонали солідарні з позицією нового директора Інституту національної пам'яті, комуніста Валерія Солдатенка, який заявив, що "голод не був етноцидом.

До осені Партія регіонів має намір змінити закон про Голодомор, прибравши звідти згадка про геноцид українського народу.

Регіонали солідарні з позицією нового директора Інституту національної пам'яті, комуніста Валерія Солдатенка. У своєму останньому інтерв'ю він заявив, що "голод не був етноцидом українського народу. Ніхто, сидячи на троні, не приймав рішення про те, "як би мені заморити голодом українську націю".

"Філософія Солдатенко збігається з висновками, які зробив Рада Європи. Та ж позиція у Президента і Партії регіонів. Упевнений: назріло питання про внесення змін до закону про Голодомор. Слово "геноцид" має зникнути, ми повинні говорити про Голодомор як трагедію українського народу, який пережив її разом з іншими народами. Відповідний законопроект уже внесений у парламент, і ми восени його приймемо. Упевнений: наше рішення зі схваленням буде прийнято в Європі", - розповів перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

В опозиції сподіваються, що регіонали не наберуть 226 голосів у Раді. "Я знаю багатьох членів коаліції, які перейшли з БЮТ і НУНС, переступивши багато моральні бар'єри. Але цей бар'єр вони переступити не зможуть. І сподіваюся, що не дадуть проголосувати їхніми картками", - зазначив нардеп-нунсівець Андрій Парубій. Опозиція, за його словами, "буде переконувати український народ, що нинішня влада - окупаційна, яка крок за кроком намагається задовольнити Кремль".

Як відомо, у 2006 році Верховна Рада прийняла закон, який визнає Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Члени фракції Партії регіонів і Комуністичної партії за закон не голосували.

Читайте також:

Суд над Януковичем за заперечення Голодомору довів позивача до втрати свідомості

Інститут нацпам'яті: Голодомор не був геноцидом українців

Головою Інституту національної пам'яті став спеціаліст по КПРС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: