У Партії регіонів знайшли альтернативу "русському міру" Кирила

Регіонал Володимир Зубанов запропонував інціювати створення "слов'янської Європи": основи всіх слов'янських держав сформувалися на берегах Дніпра.

Україна, як колиска всього слов'янства, має ініціювати створення "слов'янської Європи", заявив заступник глави фракції Партії регіонів Володимир Зубанов.

Таким чином він відповів на запитання, чи є пропаганда російськими представниками "русського міру" в Україні загрозою країні.

"Мені в Ужгороді поставили це питання, коли я презентував там проект "Україна: історія великого народу". Мене запитали, як я ставлюся до ідеї "русського міру", пропагованої патріархом Кирилом. Я сказав: зважаючи на те, що ми - колиска слов'янства, то для нас слов'яни рівні - і хорвати, серби, і поляки, і росіяни, ми всі діти одних батьків", - сказав Зубанов в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

"Я б запропонував говорити про "слов'янську Європу", тому що "руський мир"- досить вузьке поняття і сьогодні Україні, як колиска слов'янства, могла би проявляти більше ініціативи щодо культурного зближення всіх слов'янських народів, які живуть в Європі", - підкреслив політик.

На його думку, саме з берегів Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця і Прикарпаття слов'яни в V-VIII століттях розселилися по Європі, взявши вирішальну участь у формуванні 13 слов'янських держав, в яких сьогодні живуть більше 300 мільйонів людей.

"Ось це і є наша основа, наша суть, історія. Основа мови всіх слов'янських держав, менталітет, традиції - все це сформувалося тут. Це наукові дані. Вихідці з нашої землі мають безпосередній стосунок до утворення Хорватії, Польщі, Болгарії, Росії, природно, сучасної України. І немає серед нас якихось "більш слов'ян" або менш - ми всі рівні", - додав регіонал.

Крім того, наголосив Зубанов, українська мова - "це ніяке не наріччя, як дехто вважає".

"Це - самостійна мова, така же, як і хорватська, болгарська, чеська, польська, російська. У наших мов один прослав'янський корінь. Українці мають зрозуміти, що наша земля - ​​колиска слов'янства. Ми повинні вважати це своїм історичним фундаментом багатоповерхового будинку нашої державності . Зрозуміло, що спочатку це були не українці. Але це ті слов'яни, які потім сформували народності. Ми, мешканці Україні, сьогодні живемо у батьківському будинку, звідки наші брати розселилися по всьому світу. Тому наше завдання в тому, щоб підтримувати наш батьківський будинок в порядку", - сказав він.

"Чому б росіянам не погоджуватися з цим, враховуючи, що вони теж частина цього народу, вихідці з цієї землі? В усьому має бути науковий підхід. Археологія та генна інженерія сьогодні вже дали відповіді на багато запитань, в тому числі і щодо походження та подальшого розвитку сучасних етносів. Це не предмет суперечки. І хіба це погано, що слов'яни - вихідці з берегів Дніпра, Дністра або Сіверського Дінця?", - резюмував політик.

Нагадаємо, Патріарх московський і всієї Русі Кирило запропонував використовувати термін країна "русського міру" для позначення об'єднаних російською культурою держав. "Русскій мір" патріарх описує як простір, де російська мова використовується як міжнаціональна, де розвивається російська культура і зберігається загальноісторична пам'ять.

Читайте також:

Філарет: патріарх Кирило хоче збудувати нову Російську імперію

Письменники: країну роз'єднує не мова, а українофобська політика уряду

Русскій русином не був: роздуми Винничука

Майже половина росіян вважає себе і українців єдиним народом

Русскій русином не був

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: