У ПАРЄ підтримали українські реформи

Моніторинговий комітет ПАРЄ розглянув основні питання реформ, проведених останнім часом в Україні, зокрема судової, а також реформи кримінально-процесуального законодавства.

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підтримав реформи, які були запровадженні урядом президента Віктор Януковича в Україні. Про це свідачать результати засідання комітету за участі голови комітету Верховної ради з питань правосуддя Сергія Ківалова.

Учасники засідання порушували актуальні питання судової реформи в Україні в контексті підготовки доповіді Моніторингового комітету "Функціонування демократичних інститутів в Україні". Зокрема обговорювали перпективи вдосконалення законодавства про судоустрій і судочинство, а також реформи кримінально-процесуального законодавства, законодавства про прокуратуру та правової допомоги, нещодавно проголошеної президентом Віктором Януковичем.

Сторони відзначили жорсткий характер Основного закону України і складні питання процедури внесення змін до Конституції 2004 року.

На зустрічі згадували акти і рекомендації Ради Європи за результатами експертиз законопроектів про судоустрій та статус суддів: звіти Моніторингового комітету від квітня 2007 і березня 2008 року, Резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи і Висновок Венеціанської комісії "За демократію через право" 2007 року, доповіді експертів Гамільтона і Сухочки щодо висновку тієї ж комісії 2009 року, у яких були важливі і цінні рекомендації.

Більшість із цих рекомендацій реалізовані в новому законі про судоустрій і статус суддів, що дозволило усунути суперечності проектних положень, узгодивши їх із європейськими стандартами.

Читайте також:

КС завершив відкритий розгляд справи про конституційність політреформи 2004 року

КС розпочав розгляд конституційної реформи

Пенсійна реформа досі не готова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: