У ПАРЄ занепокоєні обмеженням демократичних свобод в Україні

Парламентська Асамблея Ради Європи перевірить дотримання принципів демократії в Україні. Для цього до Києва прибудуть доповідачі Асамблеї.

Моніторинговий комітет ПАРЄ висловив занепокоєння з приводу обмежень в Україні демократичних свобод, таких як свобода мирних зборів, вираження поглядів, свобода діяльності ЗМІ.

Аби переконатися, як дотримуються в Україні принципи демократії, Київ найближчим часом відвідають доповідачі ПАРЄ Ренате Вольвенд та Майліс Репс.

У проекті резолюції комітету, схваленої днями на його засіданні в Парижі, ПАРЄ вітає "політичну волю до амбітних реформ" в Україні.

Водночас у документі наголошується на необхідності дотримання українською владою основних демократичних принципів і не реалізовувати широкомасштабні перетворення поспіхом.

У ПАРЄ зазначили, що всі започатковані реформи в Україні потребують політичного консенсусу, громадської підтримки, а головне – все має відбуватися з дотриманням парламентських процедур.

В Асамблеї наголосили, що жоден відступ в питанні захисту цих прав не буде визнаний прийнятним.

Комітет заявив також, що для того, щоб реформи були успішними, уряд та опозиція повинні передусім спільно запровадити конституційні зміни. Крім того, комітет закликав дотримуватися демократичних принципів у проведенні перетворень.

Доповідачі ПАРЄ після візиту до Києва планують доповісти про свої спостереження на майбутній пленарній сесії Парламентської Асамблеї, яка відбудеться 4-8 жовтня.

Читайте також:

Янукович обміняв рушник і м'ячик на компліменти від Європи

ПАРЄ занепокоєна діяльністю Хорошковського

Редакторів ЗМІ зобов'язали звітувати про зміну політичної орієнтації

Кравчук побачив, як Янукович встановлює тоталітаризм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: