У ПЦУ пояснили, що значить нашуміле рішення Окружного суду Києва щодо ліквідації УПЦ КП

Дата публікації
Перегляди
3502
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ПЦУ пояснили, що значить нашуміле рішення Окружного суду Києва щодо ліквідації УПЦ КП

Фото: ТСН.ua

Ухвала тимчасова, але її все одно обіцяють оскаржити.

Окружний адміністративний суд Києва не ухвалював нічого, що б визнавало незаконним рішення Міністерства культури ліквідувати УПЦ Київського патріархату.

Про це повідомили у пресслужбі Православної церкви України.

"12 вересня засоби масової інформації та низка сторінок в соціальних мережах розповсюдили інформацію, що нібито ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.09.2019 року у цій справі визнано протиправним наказ Міністерства культури України № 54 від 30.01.2019 року. Насамперед звертаємо увагу суспільства на те, що ця ухвала винесена в якості забезпечення позову, а не за результатом розгляду справи по суті, тобто носить тимчасовий характер", — йдеться в повідомленні.

Попри це там наголосили, що зі змісту ухвали суду все одно складається враження, що суддя Руслан Арсірія "не до кінця розуміє предмет судового розгляду".  Ухвалу в ПЦУ назвали незаконною та обіцяють оскаржити її в апеляційному порядку.

Там додали, що "УПЦ КП" намагається оскаржити в суді наказ Міністерства культури України № 54 від 30.01.2019 року, втім, стосунку до ліквідації Релігійної організації "Київська Патріархія УПЦ КП" цей наказ не має.

Зазначимо, раніше пресслужба "УПЦ КП" заявила, що окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним наказ Міністерства культури, яким скасовано чинність статутів Української Православної Церкви Київського Патріархату та Київської патріархії.

Синод ПЦУ позбавив владику Філарета права управління Київською єпархією

Синод ПЦУ позбавив владику Філарета права управління Київською єпархією

Нагадаємо, Почесний патріарх Православної церкви України Філарет після проведення Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. 20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий собор, яким закріпив документально своє бажання. Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, де засідає Вселенський патріархат. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис. Філарету не подобається, що ПЦУ не має право варити миро, що нібито не дозволяє звершувати таїнство хрещення, освячення храмів.

Крім того, він нібито має документ, який таємно від нього підписали п'ятий президент України Петро Порошенко і Варфоломій. Згідно з ним, в Україні створюються екзархи Вселенського патріархату. До цих структур включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області.

24 червня Священий Синод ПЦУ ухвалив рішення про те, що Київська єпархія переходить до управління митрополитом Епіфанієм, а Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Рішення Синоду Філарет і його група не визнали і звинуватили ПЦУ у рейдерській атаці на столичні храми. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3502
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація