У Перемишлі відбувається з’їзд українців Польщі

Українці за кордоном не залишаються осторонь подій, які відбуваються в Україні.

У польському місті Перемишль відкрився VI з’їзд Об’єднання українців у Польщі.

Президент України Віктор Ющенко надіслав привітання делегатам з’їзду. Привітання глави держави зачитав посол України в Польщі Олександр Моцик.

У своєму привітанні президент наголосив на важливості українсько-польських відносин та подальшої перспективи їхнього розвитку і висловив подяку українським громадам за кордоном.

У свою чергу, Моцик відзначив, що "без вільної України не може бути вільної Польщі, і навпаки".

"Сьогоднішній з’їзд, який зібрав понад сотню делегатів-українців, які проживають у Польщі, – це добра нагода окреслити наші здобутки і визначити завдання на майбутнє, адже наші держави поєднані не лише спільними кордонами, культурою, а також спільним геополітичним проектом Євро-2012", - наголосив Моцик.

Звертаючись до делегатів і гостей з України, голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима зауважив, що українці за кордоном не залишаються осторонь подій, які відбуваються в Україні.

"В Україні мають місце важливі політичні події, й українські громади у світі не можуть залишитися поза контекстом цих подій. На початку 2010 року пройдуть президентські вибори. Українці в Польщі з увагою повинні придивлятися до ситуації, нести підтримку демократичним силам, сприяти тим, які утверджують українську державність, національне відродження та європейський напрямок. Ми як активні громадяни повинні бути свідомі того, що без зв’язку з Україною наші дії на збереження мови і культури можуть дати лише короткотривалий результат", - наголосив Тима.

Віце-прем`єр-міністр України Іван Васюник від імені українського уряду передав у подарунок українцям Польщі картину з бурштину, на якій зображена Софія Київська.

Читайте також:

Українці не знають, що таке ЄС

Польські українці вимагають повернути на ТБ українські новини

Дослідження показали: українці симпатизують росіянам

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: