У підручнику історії школярам розповіли, як веселі шахтарі гамселять хохлів

Підручники із шокуючим поглядом на історію Донеччини потрапили лише до однієї школи.

На Донеччині розгорівся книжковий скандал, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До факультативного курсу історії для 9-класників потрапив посібник "Історія рідного краю", в якому українців називають хохлами та висміюють, протиставляючи мужнім, веселим та працьовитим шахтарям.

Шокуючий погляд на історію Донеччини містяться у нарисі зі збірки "Підземне царство" російського письменника Вікентія Вересаєва.

"Хоч де з'являться шахтарі, скрізь хохляцька сім'я тріщить і розпадається... А в серцях батьків, чоловіків і братів росте тяжка ненависть до прибульців-шахтарів. І ненависть ця не залишається без прояву: хохли вміють жорстоко мстити", - йдеться у нарисі.

Написаний він був ще до революції 1917 року, тому звинуватити автора у радянському погляді на побут жителів Донбасу неможливо.

"Шахтарі при кожному зручному випадку гамселять хохлів, хохли - шахтарів. Це два ворогуючі табори, які не знають між собою перемир'я", - свідчить автор в іншому фрагменті.

Те, що такий неоднозначний твір надрукований у навчальному посібнику для школярів, обурило істориків.

"Донбас – це українська земля. Українці – першопоселенці. Давайте, коли ми готуємо якісь підручники, якісь видання, то давайте ж поважати самі себе", - закликає укладачів підручників історик Володимир Качур.

Співавторка посібника Ірина Рибак виправдовується, мовляв, керувалася тим, що автор твору був очевидцем тодішніх подій. Також вчителька історії впевнена, що діти мають знати історію з різних джерел.

Школа №72 поки що єдина в Донецьку, куди потрапив посібник.

Ректор Донецького інституту післядипломної освіти Олексій Чернишов, один із редакторів книги, вже жалкує, що нарис Вересаєва включили у підручник: "Не врахували етичну сторону міжнаціональних взаємин в країні в цілому і в регіоні, ось це - помилка".

Видано було всього 2 тис. примірників, півтори з них ще й досі в друкарні. Але тепер, найпевніше, ніхто їх вивозити не буде, адже увесь тираж обіцяють вилучити.

Кореспондент ТСН Костянтин Павлов.

ВідеоУ підручнику історії українців назвали хохлами

Залиште свій коментар

Наступна публікація