У підручнику історії школярам розповіли, як веселі шахтарі гамселять хохлів

Підручники із шокуючим поглядом на історію Донеччини потрапили лише до однієї школи.

На Донеччині розгорівся книжковий скандал, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До факультативного курсу історії для 9-класників потрапив посібник "Історія рідного краю", в якому українців називають хохлами та висміюють, протиставляючи мужнім, веселим та працьовитим шахтарям.

Шокуючий погляд на історію Донеччини містяться у нарисі зі збірки "Підземне царство" російського письменника Вікентія Вересаєва.

"Хоч де з'являться шахтарі, скрізь хохляцька сім'я тріщить і розпадається... А в серцях батьків, чоловіків і братів росте тяжка ненависть до прибульців-шахтарів. І ненависть ця не залишається без прояву: хохли вміють жорстоко мстити", - йдеться у нарисі.

Написаний він був ще до революції 1917 року, тому звинуватити автора у радянському погляді на побут жителів Донбасу неможливо.

"Шахтарі при кожному зручному випадку гамселять хохлів, хохли - шахтарів. Це два ворогуючі табори, які не знають між собою перемир'я", - свідчить автор в іншому фрагменті.

Те, що такий неоднозначний твір надрукований у навчальному посібнику для школярів, обурило істориків.

"Донбас – це українська земля. Українці – першопоселенці. Давайте, коли ми готуємо якісь підручники, якісь видання, то давайте ж поважати самі себе", - закликає укладачів підручників історик Володимир Качур.

Співавторка посібника Ірина Рибак виправдовується, мовляв, керувалася тим, що автор твору був очевидцем тодішніх подій. Також вчителька історії впевнена, що діти мають знати історію з різних джерел.

Школа №72 поки що єдина в Донецьку, куди потрапив посібник.

Ректор Донецького інституту післядипломної освіти Олексій Чернишов, один із редакторів книги, вже жалкує, що нарис Вересаєва включили у підручник: "Не врахували етичну сторону міжнаціональних взаємин в країні в цілому і в регіоні, ось це - помилка".

Видано було всього 2 тис. примірників, півтори з них ще й досі в друкарні. Але тепер, найпевніше, ніхто їх вивозити не буде, адже увесь тираж обіцяють вилучити.

Кореспондент ТСН Костянтин Павлов.

ВідеоУ підручнику історії українців назвали хохлами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: