У Почаївській лаврі заявили, що Порошенко був церковнослужителем УПЦ МП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У президента це заперечують.

Намісник Свято-Успенської Почаївської лаври митрополит Володимир заявив, що президент України Петро Порошенко був у цій лаврі іподияконом (церковнослужителем без священного ступеня).

Про це митрополит написав у своєму відкритому листі до президента, в якому поскаржився на тиск з боку влади.

"У минулому Ви, шановний Петро Олексійовичу,  були іподияконом нашої Церкви [Московського патріархату]. Ваш батько неодноразово бував у нашій Свято-Успенській Почаївській Лаврі, де ми, наскільки це було можливо, приділяли йому увагу", - йдеться у листі митрополита Володимира.

Намісник лаври також згадав про "приємне спілкування та міркування про вічні цінності", коли святиню відвідували Порошенко та його дружина.

Митрополит Володимир дивується, що тепер президент "змінив своє ставлення" до Московського патріархату.

В Адміністрації президента України спростували заяву намісника Почаївської лаври. "Петро Порошенко ніколи не був іподияконом УПЦ МП", - заявили у відомстві у коментарі "Українській правді".

У Порошенка пов'язують заяви митрополита Володимира із процесом надання автокефалії Українській православній церкві.

"Жодні інсинуації не зупинять хід історії та становлення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні", - додали в Адміністрації президента.

Нагадаємо, Кабмін 28 листопада скасував рішення про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври у Тернопільській області.

Раніше повідомлялося, що Московський патріархат з-під носа держзаповідника "поцупив" Почаївську лавру, і споруди Почаївської лаври передані у користування УПЦ Московського патріархату до 2052 року. Згодом з'явилася інформація, що УПЦ МП може привласнити землю навколо лаври.

Тим часом президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня. На ньому буде обрано предстоятеля Помісної української церкви, а також затверджено її статут. Вселенський патріарх Варфоломій розіслав запрошення на Об’єднавчий собор українським ієрархам, у якому розповів про процес його проведення.

ВідеоПорошенко оголосив дату об'єднавчого собору Української помісної церкви

Єпископи УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної церкви, а також усі охочі єпископи УПЦ Московського патріархату засідатимуть 15 грудня в одному з найстаріших храмів Києва - Софійському соборі. Зібрання має формально створити церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля. 

Порошенко оголосив дату об'єднавчого собору Української помісної церкви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції